Turussa tanssitaan!annika8

Studio Move Turku
Rauhankatu 15 (sisäänkäynti Koulukadun puolelta)
20100 Turku

Tanssikoulun lukujärjestys

Syyskausi alkaa 28.8.2017.

Ilmoittautuminen syyskaudelle on avattu!

Tärkeät päivämäärät kaudella 2017-2018:_MKA7434

  • syyskausi 2017: 28.8.-8.12.2017
  • ei tunteja: syyslomaviikolla 42: 16.10.-22.10., Pyhäinpäivä la 4.11., Isänpäivä su 12.11., Itsenäisyyspäivä ke 6.12.
  • Joulunäytös la 9.12.

Tanssikoulun lukujärjestyksen mukaisilla tunneilla on voimassa lukukausimaksu.
Ilmainen kokeilukerta tunneillemme on voimassa kauden aloitusviikolla 28.8. – 3.9.2017.
Tuntejamme voi käydä kokeilemassa myös kesken kauden kertamaksulla (15€/krt).

Maanantai - Studio Move, Koulukatu 16
16.30-17.30 Pole Kids 2 / 8-13-v , jatkotaso / Tanja (Sali 2 / Tankosali)
16.30-17.30 Nykyjazz, nuoret, jatkotaso / Jenni

Tiistai – Studio Move, Koulukatu 16
UUTUUS! 17.00-18.00 Primeakatemia Showkilpavalmennus – alle 15-v PrimeJuniors / Varpu
UUTUUS! 18.00-19.00 Disco 1-2 / nuoret & aikuiset / Emilia
19.00-20.00 Primeakatemia Showkilpavalmennus – yli 15-v PrimeAdults / Emilia
20.00-21.00 Lyrical Jazz / nuoret & aikuiset / Emilia

Tiistai – Barker-teatterin treenisali, 4.krs, Raunistulantie 25, 20300 Turku. Bussit 14 & 15
17.30-18.45 Baletti, jatkoryhmä, aikuiset / Jenni
18.45-20.00 Nykyjazz, jatkoryhmä, aikuiset /Jenni

Keskiviikko – Studio Move, Koulukatu 16
16.30-17.30 Show, 11-16-v, 1-2 taso/ Aino
17.30-18.30 Show, Aikuiset & Nuoret, yli 16-v, 1-2 taso / Juulia
18.30-19.30 Show Burlesque (K18), avoin taso / Camilla
UUTUUS! 19.30-20.30 Commercial Show taso 2, nuoret & aikuiset / Iida

Torstai – Studio Move, Koulukatu 16
16.45-17.30 Show Vaaleanpunaiset, 3-5-v/ Aino
17.30-18.30 Hip Hop, 9-12-v / Varpu
18.30-19.30 Polekids 1 / 8-13-v, alkeet & 1-taso / Tanja (Sali 2/ Tankosali)
18.30-19.30 Street & Hiphop 1 / nuoret ja aikuiset, alkeet & 1-taso/ Varpu
UUTUUS! 19.30-20.30 Street & Hiphop 2 / nuoret & aikuiset, 2-taso / Varpu

Torstai – Barker-teatterin treenisali, 4.krs, Raunistulantie 25, 20300 Turku. Bussit 14 & 15
16.45-17.45 Nykyjazz, nuoret, jatkotaso / Jenni
17.45-18.45/19.00 Baletti, nuoret ja aikuiset, alkeistaso (60min) / Jenni
18.45-19.00 Baletin jälkeen valinnainen kärkitossu (15min) / Jenni
19.00-20.15 Nykyjazz, aikuiset, jatkotaso / Jenni

Perjantai – Studio Move, Koulukatu 16
17.00-18.00 Showkilpavalmennus alle 15-v PrimeJuniors / Varpu
18.00-19.00 Jumps & Turns 1- Tanssitekniikka/ Varpu

Lauantai – Studio Move, Koulukatu 16
10.15-11.15 Lasten Akrobatia 8-13v / alkeet & 1-taso / Charlotta
11.15-12.15 Akrobatia / nuoret ja aikuiset, alkeet & 1-taso / Charlotta

Sunnuntai – Studio Move, Koulukatu 16
10.15-11.00 Satubaletti 3-5-v / Aino
11.00-12.00 Show 9-12-v Pinkit /Aino
UUTUUS! 12.00-12.45 Lasten tanssi 6-8-v / Punaiset & Siniset, Tytöt & Pojat / Iida
UUTUUS!  12.45-13.45 Lasten baletti 9-12v/ Iida
UUTUUS! 15.00-16.00 Aerial Kids 2/ ilma-akrobatia 8-13-v , jatkotaso / Charlotta
16.00-17.00 Aerial Kids 1/ ilma-akrobatia 8-13-v , taso alkeet & 1 / Charlotta

Sunnuntai –  Barker-teatterin treenisali, 4.krs, Raunistulantie 25, 20300 Turku. Bussit 14 & 15
15.30-16.45 Showkilpavalmennusryhmä yli 15-v PrimeAdults / Varpu
16.45-17.45 Tanssitekniikka 2, Jumps & turns & kunto / Varpu

 

Irtotuntilukujärjestys Syyskaudelle 2017-2018

Tankotanssitunnit & Irtotunnit

  • syyskausi 2017: 28.8.-17.12.2017
  • ei tunteja: syyslomaviikolla 42: 16.10.-22.10., Pyhäinpäivä la 4.11., Isänpäivä su 12.11., Itsenäisyyspäivä ke 6.12.
  • Tanssituntien joulunäytös la 9.12.

Irtotunneista lisätietoja TÄÄLTÄ.
Irtotunnit varataan TÄÄLTÄ.
Irtotunneille ei ole ilmaista kokeilukertaa, tunneilla voi käydä kertamaksulla, 5- tai 10-kerran kortilla.
Kaikki irtotuntimme pidetään Studio Moven tiloissa osoitteessa Rauhankatu 15 (sisäänkäynti Koulukatu 16)

Maanantai
17.30-18.30 Pole Start / Ana
17.30-18.30 Aerial Silk Start / Maija (Sali 1 / Tanssisali)
18.30-19.30 Pole 1 / Ana
18.30-19.30  Aerial Silk 1/ Maija (Sali 1 / Tanssisali)
19.30-20.30 Pole 1-2 / Ana
UUTUUS! 19.30-20.30 Aerial Silk 2/ Maija (Sali 1 / Tanssisali)

Tiistai
17.00-18.00 Pole 2 / Maija
18.00-19.00 Pole Power / Maija
19.00-20.00 Tanssijan tekniikka, kehonhuolto & venyttely / Maija (Sali 2/tankosali)

Keskiviikko
17.00-18.00 Pole Start / Tanja
18.00-19.00 Pole Spin / Tanja
19.00-20.00 Pole 3 / Tanja

Torstai
16.45-17.30 Kuntotreenit (sali 2/tankosali - suunnattu vaaleanpunaisten show lasten, joilla tunti tanssisalissa, vanhemmille sekä muille kuntotreeneistä kiinnostuneille)
17.30-18.30 Pole Training (vapaa harjoitusaika)
19.30-20.30 Pole dance / Tanja

Perjantai
16.45-17.45 Pole start / Maria
18.00-19.00 Pole 1 / Maria
19.15-20.15 Pole 2 /Maria

Sunnuntai
15.00-16.00 Training (vapaa harjoitusaika)
16.00-17.00 Pole 4 / Tiia
17.15-18.15 Aerial Ring Start / Tiia (Sali 1 / Tanssisali)
17.00-18.00 Pole 2-3 / Ana
18.15-19.15 Aerial Ring 1 / Tiia (Sali 1 / Tanssisali)
18.00-19.00 Pole 1 / Maria

Irtotuntilukujärjestys Kesäkaudelle 2017

Tankotanssitunnit & Irtotunnit
Kesäkausi 25.5.-25.8.2017
Ei tunteja: Juhannuksena 22.6.-25.6., vk 28-29: 10.-23.7.2017

Maanantai:
UUTUUS! 17.00-18.00 Pole Power / Maija
18.00-19.00 Pole 1 / Ana
18.00-19.00 Aerial Silk Start / Maija / Tanssisali
19.00-20.00 Pole 1-2 / Ana
19.00-20.00 Aerial Silk 1 / Maija / Tanssisali

Tiistai
17.00-18.00 Pole 2-3 / Tanja
18.00-19.00 Pole Start / Pole 1 / Tanja
18.30-19.30 Lyrical jazz / Emilia / Tanssisali (Lyrical jazz pidetään: 13.6, 4.7, 11.7, 18.7, 25.7, 1.8, 8.8.)

Keskiviikko
17.00.-18.00 Pole 4 / Tiia
18.00-19.00 Training (vapaa harjoitusaika)
18.00-19.00 Aerial Ring Start / Tiia / Tanssisali
19.00-20.00 Pole Start/ Maria
19.00-20.00 Aerial Ring 1 / Tiia / Tanssisali

Studio Move pidättää oikeudet muutoksiin