Turussa tanssitaan!annika8

Studio Move Turku
Rauhankatu 15 (sisäänkäynti Koulukadun puolelta)
20100 Turku

Toimipisteet:

  • Studio Move Turku, Rauhankatu 15, 20100 Turku (sisäänkäynti Koulukadun puolelta, keskusta)
  • Brahenkatu 12, 20100 Turku (keskusta)
  • Barker-teatterin treenisali, 4.krs, Raunistulantie 25, 20300 Turku. Bussit 14 & 15 (Raunistula)
  • Haarlan koulu, Meteorikatu 1, 20900 Turku (Hirvensalo)
  • Kilosport, Urakkatie 7, 20780 Kaarina UUTUUS!

 

Tanssikoulun lukujärjestys kaudelle 2018-2019

  • Syyskausi 2018 tanssitunnit: 27.8.2018-15.12.2018
  • Ei tunteja: syyslomalla (vk 42) 15.-21.10.2018, Itsenäisyyspäivänä to 6.12.18
  • Tanssituntien Joulunäytös la 15.12.2018
  • Kevätkausi 2019 alkaa 7.1.2019.
  • Kevätkausi 7.1.-11.5.2019.

KESKUSTA
Studio Move, Rauhankatu 15 (käynti Koulukadun puolelta), 20100 Turku

Maanantai_MKA7434
16.30-17.30 Pole Kids 2 / 8-13-v  /jatkotaso / Tanja (Tankosali)
16.30-17.30 Nykyjazz / nuoret / jatkotaso / Jenni

Tiistai
16.30-17.30 Primeakatemia /PrimeJuniors / Hanna-Riikka
UUTUUS! 17.30-18.30 Akrobatia / Nostotekniikka / Hanna-Riikka
18.30 – 20.00 PrimeAdults / Hanna-Riikka
20.00-21.00 Lyrical Jazz / nuoret & aikuiset / jatkotaso / Hanna-Riikka

Keskiviikko
16.30-17.30 Show 12-16-v / alkeet ja jatkotaso / Aino
17.30-18.30 Showjazz, nuoret ja aikuiset / jatkotaso / Camilla
18.30-19.30 Show Burlesque (K18) / avoin taso / Camilla
UUTUUS! 19.30-20.30 Tanssiakrobatia / avoin taso /  Mia

Torstai
16.45-17.30 Lastentanssi, Vaaleanpunaiset 3-5-v/ Aino
17.30-18.30 Hip Hop / 10-14-v / Varpu
18.30-19.30 Polekids 1 / 8-13-v / alkeet ja jatkotaso / Laura (Tankosali)
18.30-19.30 Street & Hip Hop 1 / nuoret ja aikuiset / alkeet ja alkeisjatko / Varpu
19.30-20.30 Street & Hip Hop 2 / nuoret ja aikuiset / jatkotaso ja edistyneet / Varpu

Perjantai
UUTUUS!
17.00-18.00 Show, lapset 7-10-v, PrimeKids / jo tanssia harrastaneille / Varpu
18.00-19.00 Tanssitekniikka 1 – Jumps & Turns & Kunto / Varpu
19.00-20.00 PrimeJuniors pienryhmä – Showkilpavalmennus alle 15-v / Varpu

Lauantai
10-11.00 Lasten akrobatia & temppukoulu / 8-13-v / Charlotta

Sunnuntai
10.15-11.00 Satubaletti / 3-5-v / Aino
11.00-12.00 Show 9-12-v, Pinkit / Aino
12.00-12.45 Lastentanssi 6-8-v / Punaiset ja Siniset, Tytöt & Pojat / Iida
12.45-13.45 Baletti 1, lapset ja nuoret / Iida
15.15-16.15 Aerial Kids 2 / ilma-akrobatia 8-13-v / jatkotaso / Charlotta
16.15-17.15 Aerial Kids 1 / ilma-akrobatia 8-13-v / alkeet & jatkotaso / Charlotta
18.15-19.15 Pole Kids valmennusryhmä, lapset ja nuoret, jatkotaso ja edistyneet / Tanja

Keskusta
Brahenkatu 12, 20100 Turku

Maanantai – Brahenkatu 12
17.00-17.45 Hip Hop 6-9-v / Varpu
17.45-19.00 Street / Hip Hop- kilpavalmennus juniorit 10-14-v / Varpu (harjoitukset myös torstaisin 17.30-18.30, studiolla)

Keskiviikko
16.30-18.00 PrimeJuniors  / Hanna-Riikka
18.00-19.00 PrimeAdults / Hanna-Riikka
19.00-20.00 Tanssitekniikka 2, Jumps & turns & kunto / Hanna-Riikka
UUTUUS! 20.00-21.00 Nykytanssi / jatkotaso & edistyneet / Hanna-Riikka

Barker-teatteri Raunistula
Barker- teatterin treenisali, 4.krs, Raunistulantie 25, 20300 Turku (Bussit 14 & 15)

Tiistai
16:30-17:30 Baletti / nuoret ja aikuiset / alkeet / Jenni
17:30-18:45 Baletti / aikuiset / jatkotaso /Jenni
18:45-20 Nykyjazz / aikuiset / jatkotaso /Jenni

Torstai
16.45-17.45 Nykyjazz /nuoret / jatkotaso / Jenni
17.45-18.45 Baletti / nuoret ja aikuiset / keskitaso (60min) / Jenni
18.45-19.00 Baletin jälkeen valinnainen kärkitossu (15min) / Jenni
19.00-20.15 Nykyjazz / aikuiset / jatkotaso / Jenni

HIRVENSALO
Haarlan koulu, Meteorikatu 1, 20900 Turku

Sunnuntai
10.30-11.15 Show 6-8-v / Enni
11.15-12.15 Show 9-13-v / Enni

KAARINA
Kilosport, Urakkatie 2

Maanantai
16.30-17.30 Nykytanssi / nuoret/  alkeet /  Hanna-Riikka
17.30-18.30 Nykytanssi / lapset / Hanna-Riikka
18.30-19.30 Nykytanssi /nuoret / jatkotaso (harjoitukset 2 x viikossa, ma ja to) / Hanna-Riikka
19.30-20.30 Akrobatia / nuoret & aikuiset / jatkotaso / Hanna-Riikka

Tiistai
17.15-18.00 Satubaletti  3-5-v / Varpu
18.00-18.45 Show 6-10-v / Varpu
18.45-19.45 Show 10-14-v / alkeet / Varpu
19.45-20.45 Show & Lyrical Jazz / Aikuiset 15+ / avoin taso / Varpu

Keskiviikko
17.15-18.00 Baletti 6-8-v / avointaso / Iida
18.00-19.00 Baletti 1 / lapset ja juniorit / alkeet / Iida
19.00-20.00 Baletti 2-3/ lapset ja juniorit /  jatkotaso & edistyneet / Iida
20.00-21.00 Baletti 1 / aikuiset 15+ / alkeet / Iida

Torstai
klo 16.45-17.45 Akrobatia / juniorit, avoin taso / Hanna-Riikka
klo 17.45-18.30 Akrobatia / lapset, avoin taso / Hanna-Riikka
klo 18.30-19.30 Nykytanssi / nuoret,  jatkotaso (harjoitukset 2 x viikossa, ma ja to) / Hanna-Riikka
klo 19.30-20.30 Jazz / nuoret, jatkotaso  / Hanna-Riikka
klo 20.30-21.15 Stretch, Venyttelytunti / avoin taso / Hanna-Riikka

Lauantai
10.30-11.15 Sirkus & Akrobatia 3-5-v / Mari
11.15-12.15 Sirkus & Akrobatia 6-9-v / Mari
12.15-13.15 Jazz 6-8-v / Iida
13.15-14.15 Jazz 9-13-v / alkeet ja keskitaso / Iida

Sunnuntai
15.30-16.15 Lastentanssi 3-5-v  / Varpu
16.15-17.00 Hip Hop 6-9-v / Varpu
17.00-18.00 Street & Hip Hop 10-14-v  / Varpu
18.00-19.00 Street & Hip Hop / Aikuiset 15+, avoin taso / Varpu

 

Tanssikoulun lukujärjestys Kevätkausi 2018

Ilmoittautuminen kevätkaudelle on avattu!

Tärkeät päivämäärät kevätkaudella 2018:

  • kevätkausi 2018: 08.01.-12.05.2018
  • ei tunteja: talvilomaviikolla: 19.2. – 25.2.2018, pääsiäisenä: 29.3. – 2.4.2018, vappuna 30.4. ja 1.5., helatorstaina 10.5.
  • Kevätnäytös Turun suomenkielisellä työväenopistolla la 12.5.

Tanssikoulun lukujärjestyksen mukaisilla tunneilla on voimassa lukukausimaksu.
Ilmainen kokeilukerta tunneillemme on voimassa kauden aloitusviikolla 8.1. – 14.1.2018.
Tuntejamme voi käydä kokeilemassa myös kesken kauden kertamaksulla (15€/krt).

Maanantai – Studio Move, Koulukatu 16
16.30-17.30 Pole Kids 2 / 8-13-v , jatkotaso / Tanja (Sali 2 / Tankosali)
16.30-17.30 Nykyjazz, nuoret, jatkotaso / Jenni

Tiistai – Studio Move, Koulukatu 16
17.00-18.00 Primeakatemia Showkilpavalmennus – alle 15-v PrimeJuniors / Varpu
18.00-19.00 Disco 1-2 / nuoret & aikuiset / Emilia
19.00-20.00 Primeakatemia Showkilpavalmennus – yli 15-v PrimeAdults / Emilia
20.00-21.00 Lyrical Jazz / nuoret & aikuiset / Emilia

Tiistai – Barker-teatterin treenisali, 4.krs, Raunistulantie 25, 20300 Turku. Bussit 14 & 15
17.30-18.45 Baletti, jatkoryhmä, aikuiset / Jenni
18.45-20.00 Nykyjazz, jatkoryhmä, aikuiset /Jenni

Keskiviikko – Studio Move, Koulukatu 16
16.30-17.30 Show, 13-16-v, 1-2 taso/ Aino
17.30-18.30 Show, Aikuiset & Nuoret, yli 16-v, 1-2 taso / Iida
18.30-19.30 Show Burlesque (K18), avoin taso / Camilla
19.30-20.30 Commercial Show taso 2, nuoret & aikuiset / Iida

Torstai – Studio Move, Koulukatu 16
16.45-17.30 Show Vaaleanpunaiset, 3-5-v/ Aino
17.30-18.30 Hip Hop, 9-12-v / Varpu
TÄYNNÄ!18.30-19.30 Polekids 1 / 8-13-v, alkeet & 1-taso / Laura  (Sali 2/ Tankosali)
TÄYNNÄ!18.30-19.30 Street & Hiphop 1 / nuoret ja aikuiset, alkeet & 1-taso/ Varpu
19.30-20.30 Street & Hiphop 2 / nuoret & aikuiset, 2-taso / Varpu

Torstai – Barker-teatterin treenisali, 4.krs, Raunistulantie 25, 20300 Turku. Bussit 14 & 15
16.45-17.45 Nykyjazz, nuoret, jatkotaso / Jenni (kevätkaudelle 2018 ei oteta uusia oppilaita)
17.45-18.45 Baletti, nuoret ja aikuiset, alkeistaso (60min) / Jenni
18.45-19.00 Baletin jälkeen valinnainen kärkitossu (15min) / Jenni
19.00-20.15 Nykyjazz, aikuiset, jatkotaso / Jenni

Perjantai – Studio Move, Koulukatu 16
17.00-18.00 Showkilpavalmennus alle 15-v PrimeJuniors / Varpu
18.00-19.00 Jumps & Turns 1- Tanssitekniikka/ Varpu

Lauantai – Studio Move, Koulukatu 16
UUTUUS! 10-11.00 lasten akrobatia & temppukoulu 8-13v / Charlotta

Sunnuntai – Studio Move, Koulukatu 16
10.15-11.00 Satubaletti 3-5-v / Aino
11.00-12.00 Show 9-12-v Pinkit /Aino
12.00-12.45 Lasten tanssi 6-8-v / Punaiset & Siniset, Tytöt & Pojat / Iida
12.45-13.45 Lasten baletti 9-12v/ Iida
15.15-16.15 Aerial Kids 2/ ilma-akrobatia 8-13-v , jatkotaso / Charlotta
16.15-17.15 Aerial Kids 1/ ilma-akrobatia 8-13-v , taso alkeet & 1 / Charlotta

Sunnuntai – Brahenkatu 12, Turku
15.30-16.45 Showkilpavalmennusryhmä yli 15-v PrimeAdults / Varpu
16.45-17.45 Tanssitekniikka 2, Jumps & turns & kunto / Varpu

UUTUUS! LUE LISÄÄ:
Haarlan tunnit

SunnuntaiHaarlan koulu, Meteorikatu 1, 20900 Turku (Hirvensalo)
klo 10.30-11.15 Dance fit, nuoret & aikuiset / Camilla
klo 10.30-11.15 6-8v show / Enni
klo 11.15-12.15 9-12v show / Enni

 

Tankotanssitunnit & Irtotunnit

  • Irtotuntien kesäkausi 2018: 21.5.-23.8.2018
    • Kesäkaudella ei tunteja: lomaviikoilla 28 & 29 (9.7.-22.7.2018), juhannuksena eikä sen jälkeen maanantaina 25.6.
    • Tanssisalin tunteihin voi tulla pieniä muutoksia leirien mukaan
  • Irtotuntien kevätkausi 2018: 08.01.-20.05.2018
    • Kevätkaudella ei tunteja: talvilomaviikolla: 19.2. – 25.2.2018, pääsiäisenä: 29.3. – 2.4.2018, vappuna 30.4. ja 1.5., helatorstaina 10.5., äitienpäivänä 13.5.
  • Tanssituntien kevätnäytös Turun suomenkielisellä työväenopistolla la 12.5.

Irtotunneista lisätietoja TÄÄLTÄ.
Irtotunnit varataan TÄÄLTÄ.
Irtotunneille ei ole ilmaista kokeilukertaa, tunneilla voi käydä kertamaksulla, 5- tai 10-kerran kortilla.

HUOM! Kaikki irtotuntimme pidetään Studio Moven tiloissa osoitteessa Rauhankatu 15 (sisäänkäynti Koulukatu 16)

 

Irtotuntien lukujärjestys syyskaudelle 2018:

  • Irtotuntien syyskausi 2018: 27.8.-14.12.2018
  • Syyskaudella ei tunteja syyslomaviikolla (vk 42) 15.-21.10.2018 , Itsenäisyyspäivänä 6.12.2018
  • Tanssituntien joulunäytös 15.12.

Maanantai
17.30-18.30 Pole 1 / Ana
17.30-18.30 Aerial Silk Start / Mari (Sali 1 / Tanssisali)
18.30-19.30 Pole 1-2 / Ana
18.30-19.30 Aerial Silk 1/ Mari (Sali 1 / Tanssisali)
19.30-20.30 Pole 2 / Ana
19.30-20.30 Aerial Silk 2/ Mari (Sali 1 / Tanssisali)

Tiistai
17.00-18.00 Pole start / Maria K.
18.00-19.00 Pole training
19.00-20.00 Pole Power / Jerry
20.00-21.00 Kehonhuolto ja liikkuvuus / Jerry (Sali 2 / Tankosali)

Keskiviikko
17.30-18.30 Pole Start / Maria K.
18.30-19.30 Pole Spin / Tanja
19.30-20.30 Pole 3 / Tanja

Torstai
UUTUUS! 16.30-17.30 Yang & Yin Jooga / Marjut (Sali 2 / Tankosali)
17.30-18.30 Pole Training (vapaa harjoitusaika)
UUTUUS! 19.30-20.30 Pole dance teema / Tanja / Tiia

Perjantai
07.00-08.00 Yang & Yin Jooga / Marjut (Sali 1 / Tanssisali)
16.45-17.45 Pole start / Jerry
18.00-19.00 Pole 1 / Maria N.
19.15-20.15 Pole 2 /Maria N.

Lauantai
11.15-12.15 Akrobatia / Yhdistetty ryhmä nuoret ja aikuiset, alkeet & 1-taso / Charlotta
12.30-13.30 Pariakrobatia nuoret & aikuiset / Charlotta

Sunnuntai
UUTUUS! 13.15-14.15 Käsilläseisonta (Sali 2/tankosali) / Mia Toivola
14.15-15.15 Pole 1 / Maria N.
UUTUUS! 14.00-15.00 Ilmajooga / Katja (Sali 1 / Tanssisali)
UUTUUS! 15.15-16.15 Pole training
16.15-17.15 Pole 4 / Tiia
17.30-18.30 Aerial Ring Start / Tiia (Sali 1 / Tanssisali)
17.15-18.15 Pole 2-3 / Ana
18.15-19.15 Lasten tanko valmennusryhmä / Tanja
18.30-19.30 Aerial Ring 1 / Tiia (Sali 1 / Tanssisali)

 

Irtotuntien lukujärjestys kesäkaudelle 2018:

  • Irtotuntien kesäkausi 2018: 21.5.-23.8.2018
    Kesäkaudella ei tunteja: lomaviikoilla 28 & 29 (9.7.-22.7.2018), juhannuksena eikä sen jälkeen maanantaina 25.6.
    Tanssisalin tunteihin voi tulla pieniä muutoksia leirien mukaan

Maanantai
17.00-18.00 Pole 2 / Ana
17.15-18.15 Aerial Silk Start / Mari (Sali 1 / Tanssisali)
18.15-19.15 Pole 3 / Tanja
18.15-19.15 Aerial Silk 1-2/ Mari (Sali 1 / Tanssisali)

Tiistai
17.00-18.00 Pole Training (vapaa harjoitusaika)
17.00-18.00 Lyrical jazz open level / Varpu (Sali 1 / Tanssisali)
18.15-19.15 Pole start / Maria K.
18.15-19.15 Tanssijan kehonhuolto & venyttely / Varpu (Sali 1 / Tanssisali)
19.30-20.30 Pole 1-2 / Maria K.
19.30-20.30 Street dance open level / Varpu (sali 1 / tanssisali)

Keskiviikko
17.00-18.00 Yang & Yin Jooga / Marjut (Sali 1 / Tanssisali)
17.00-18.00 Pole 2-3 / Ana
18.00-19.00 Ilmajooga / Marjut (Sali 1 / Tanssisali)
18.00-19.00 Pole teema (pole duo/ pole spin / pole power / pole dance vuorottelevat) Ohjaaja: Tanja / Tiia / Jerry Soini / Maria N.
19.15-20.15 Akrobatia nuoret & aikuiset / Charlotta (Sali 1 / Tanssisali)

Torstai
17.00-18.00 Pole 4 / Tiia
18.00-19.00 Pole Start / Maria N.
18.00-19.00 Aerial Ring Start / Tiia (Sali 1 / Tanssisali)
19.15-20.15 Pole 1 / Maria N.
19.15-20.15 Aerial Ring 1 / Tiia (Sali 1 / Tanssisali)

 

Irtotuntilukujärjestys Kevätkaudelle 2018

Maanantai
17.30-18.30 Pole 1 / Ana
17.30-18.30 Aerial Silk Start / Mari (Sali 1 / Tanssisali)
18.30-19.30 Pole 1-2 / Ana
18.30-19.30 Aerial Silk 1/ Mari (Sali 1 / Tanssisali)
19.30-20.30 Pole 2 / Ana
UUTUUS! 19.30-20.30 Aerial Silk 2/ Mari (Sali 1 / Tanssisali)

Tiistai
17.00-18.00 Pole start / Maria K.
18.00-19.00 Tanssijan tekniikka, kehonhuolto & venyttely / Varpu (Sali 2 / Tankosali)
19.00-20.00 Pole Power / Jerry

Keskiviikko
UUTUUS! 16.00-17.00 Yang & Yin Jooga / Marjut (Sali 2 / Tankosali)
17.00-18.00 Pole Start / Maria K.
18.00-19.00 Pole Spin / Tanja
19.00-20.00 Pole 3 / Tanja

Torstai
UUTUUS! 16.45-17.30 Kuntotreenit (Sali 2 / Tankosali – suunnattu vaaleanpunaisten show lasten, joilla tunti tanssisalissa, vanhemmille sekä muille kuntotreeneistä kiinnostuneille)
17.30-18.30 Pole Training (vapaa harjoitusaika)
19.30-20.30 Pole dance / Tanja

Perjantai
UUTUUS! 07.00-08.00 Yang & Yin Jooga / Marjut (Sali 1 / Tanssisali)
16.45-17.45 Pole start / Maria N.
18.00-19.00 Pole 1 / Maria N.
19.15-20.15 Pole 2 /Maria N.

Lauantai
11.15-12.15 Akrobatia / Yhdistetty ryhmä nuoret ja aikuiset, alkeet & 1-taso / Charlotta
UUTUUS! 12.30-13.30 Pariakrobatia nuoret & aikuiset / Charlotta

Sunnuntai
14.15-15.15 Pole 1 / Maria N.
UUTUUS! 14.00-15.00 Ilmajooga / Marjut (Sali 1 / Tanssisali) HUOM! 3krt kuussa.
15.15-16.15 Poletraining (vapaa harjoitusaika)
16.15-17.15 Pole 4 / Tiia
17.30-18.30 Aerial Ring Start / Tiia (Sali 1 / Tanssisali)
17.15-18.15 Pole 2-3 / Ana
18.30-19.30 Aerial Ring 1 / Tiia (Sali 1 / Tanssisali)
UUTUUS! 18.15-19.15 Pole Duo/ Ana & Tanja

Studio Move pidättää oikeudet muutoksiin