Syyskausi 2021 / Lukukausitunnit

Syyslukukausi 16.8.2021-4.12.2021

Ei tunteja syyslomalla 18.-24.10.2021

Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2021!

Kevätlukukausi 10.1.2022.-8.5.2022

Ei tunteja hiihtolomalla 28.2.-6.2.2022,
Pääsiäisenä, Vappuna 30.4.-1.5
.2
022

Ilmoittautuminen lukukausitunneille

Lukukausitunnit
Lukukausitunnit ovat viikottain saman ryhmän kanssa eteneviä tunteja, joihin sitoudutaan koko syyslukukaudeksi.

Lukukausitunneille ilmoittaudutaan www.studiomove.tapahtumiin.fi.
Ilmoittautuminen avataan 1.5.2021 ja paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä.

Tasot 

Alkeet: Tunti soveltuu kaikille, aiempaa lajitaustaa ei tarvita! 

Alkeisjatko: Tunti soveltuu aloittelijoiden lisäksi myös jo hieman tanssia harrastaneille. 


Jatkotaso: Tunti soveltuu jo lajia pidempään harrastaneille, joilla perusasiat ovat jo hyvin kunnossa.


Edistyneet: Tunti edistyneen tason tanssijoille, jotka haluavat todella haastaa itseään lajinsa parissa!

Kilpa/Intensiiviryhmät

Kilpa- ja intensiiviryhmiin sitoudutaan aina kokonaiseksi lukuvuodeksi: syys- ja kevätlukukaudeksi.


Seuraaviin kilpa- ja intensiviiryhmiin on koetanssi:
PrimeKids Performing Arts kilparyhmä lapsille Koetanssi 31.5.
PrimeJuniors Performing Arts kilparyhmä junioreille  Koetanssi 31.5.
PrimeDancers Performing Arts kilparyhmä aikuisille Koetanssi 31.5.
TWERKALICIOUS Twerkin intensiiviryhmä aikuisille   Koetanssi 27.5.
COMMERCIAL INTENSIVE Kaupallisen tanssin intensiiviryhmä aikuisille   
Koetanssi 10.5.

Seuraaviin kilpa- ja intensiiviryhmiin ei ole koetanssia:
Show & Contemporary Jazz Intensive 10-16-v
PrimeLadies +31-v Performing Arts kilparyhmä
Tankotanssin valmennusryhmät
Oletko kiinnostunut? Kysy lisätietoja: sanni@studiomove.fi!

 

Lukujärjestykset

Studio Move Hämeenpuisto, Pyhäjärvenkatu 1B:

Maanantai

Ma 15.45-16.30 Commercial Dance Juniors 10-16-v Jatkotaso / Jasmin Geselle
Ma 16.30-17.15 Jazz Funk Alkeisjatko Aikuiset  +16-v / Jasmin Geselle
Ma 17.15-18.15 Heels Koreografia Jatkotaso Aikuiset +16-v / Jasmin Geselle
Ma 18.15-19.30 Commercial Intensive Edistyneet Aikuiset  +16-v / Jasmin Geselle Koetanssi 10.5.

Ma 19.30-20.30 Commercial 2 Edistyneet Aikuiset +16-v / Jasmin Geselle

Tiistai

Ti 16.30-17.30 Baletti 1-2 Alkeisjatko Nuoret 10-15-v / Tiia
Ti 17.30-18.30 Nykytanssi 1 Alkeet Aikuiset +16-v / Tiia
Ti 18.30-19.45 Baletti 2-3 Edistyneet Aikuiset  +16-v / Tiia
Ti 19.45-20.15 Kärkitossutunti Edistyneet Aikuiset +16-v / Tiia
Ti 20.15-21.15 Nykytanssi 2 Jatkotaso Aikuiset +16-v / Tiia 

Keskiviikko
Ke 16.45-18.00 Show & Contemporary Jazz Intensive Jatkotaso 11-16-v (Harjoitukset Ke + Su) /
Ke 18.00-19.15 DANCEROUS Show Edistyneet +18-v Aikuiset / Sanni

Ke 19.15-20.45 PrimeLadies +31-v kilpajoukkue / Sanni
Ke 20.45-21.30 PrimeLadies +31-v pienryhmä / Sanni 

Torstai

To 15.30-16.30 PrimeJuniors Pienryhmä / Kimberly
To 16.30-17.30 Contemporary Jazz Jatkotaso  Nuoret 11-15-v / Kimberly
To 17.30-18.30 Commercial Koreografia Jatkotaso Nuoret 11-15-v / Kimberly

To 18.30-19.30 Contemporary Jazz  Jatkotaso Aikuiset +16-v / Kimberly
To 19.30-20.30 Commercial  Koreografia Jatkotaso Aikuiset +16-v / Kimberly
To 20.30-21.30 Heels Jatkotaso Aikuiset +16-v / Kimberly

Perjantai

Pe 15.30-16.15 Aerial MiniKids 3-5-v (Huoltajan kanssa) / Sini-Susanna

Pe 16.15-17.15 Aerial Juniors - Ilma-akrobatia 10-15-v Jatkotaso / Sini-Susanna

Sunnuntai

Su 10.30-11.30 Tanssitekniikka Juniors 10-15-v / Emilia
Su 11.30-12.30 Tanssitekniikka Aikuiset +16-v / Emilia
Su 12.45-14.15 Jazz +16-v Edistyneet Aikuiset / Russell
Su 14.15-15.45 Modern +16-v Edistyneet Aikuiset / Russell
Su 16.00-16.30 Show PikkuMinit 3-5-v / Iida
Su 16.30-17.15 Showtanssi ja tanssiakrobatia 6-9-v / Iida
Su 17.15-18.15 Twerk Alkeet +16-v Aikuiset / Iida
Su 18.15-19.15 Twerk Jatkotaso +16-v Aikuiset / Iida
Su 19.15-20.45 TWERKALICIOUS Muodostelma / Iida Koetanssi 27.5.

Studio Move, Kauppakatu 6A 2krs.

Maanantai

Ma 16.45-17.45 PrimeKids Koreografia (7-11-v)  Karla Koetanssi 31.5.

Torstai/Tanssisali
To 16.00-17.00 Aerial Kids / Juniors 10-15-v Alkeet/Alkeisjatko / Emmi

To 17.00-17.45 Aerial Kids 6-10-v Alkeet/Alkeisjatko / Emmi

 

Torstai/Tankosali

To 16.00-17.00 Pole Juniors Tankotanssin Alkeet 10-15-v / Henriikka

To 17.00-17.45 Pole Mini Kids Tankotanssin Alkeet  4-5-v  (Huoltajan kanssa!) / Henriikka

To 17.45-19.00 Pole Kids Tankotanssin  Valmennusryhmä Jatkotaso 6-10-v / Henriikka

To 19.00-20.15 Pole Juniors Tankotanssin Valmennusryhmä Jatkotaso 11-15-v / Henriikka

Perjantai/Tankosali

Pe 15.30-16.30Pole Kids 6-10v Tankotanssin Alkeet / Henriikka

Pe 16.30-17.30Pole Kids 6-10v Tankotanssin Jatkotaso / Henriikka

Perjantai/Tanssisali
Pe 16.30-17.30Showtanssi ja tanssiakrobatia 7-12-v Alkeet / Karla

Pe 17.30-18.30Show & Contemporary Jazz Alkeet 7-12-v/ Karla

Pe 18.30-19.30Commercial Dance Juniorit Alkeet 7-12-v / Karla



Lauantai/Tanssisali

La 9.30-11.00 Baletti 2 Jatkotaso + Kärkitossut Aikuiset +16-v / Tiia

La 11.00-11.45 Baletti 6-10-v Alkeet /  Tiia

La 11.45-13.00 Satutanssi 3-5-v / Tiia

La 13.00-14.00 Aikuisbaletin alkeet +18-v / Tiia

La 14.00-15.00 Baletti 2 10-16-v / Tiia

Lauantai/Tankosali

La 12.00-13.00 Pole Kids Tankotanssin Jatkotaso 6-10-v/ Henriikka

La 13.00-14.00 Pole Juniors Tankotanssin Jatkotaso 11-15-v / Henriikka

La 14.00-15.00 Pole Kids 6-10-v Tankotanssin Alkeet / Henriikka

La 15.00-16.00 Pole Juniors Tankotanssin  Jatkotaso 11-15-v / Henriikka


Sunnuntai

Su 18.15-19.15 Heels Alkeet +16-v / Hely

TYK, Hallituskatu 32

Päivä ilmoitetaan myöhemmin

PRIMEAKATEMIA / Kimberly

Ikuri

Torstai

To 17.00-17.45 Showtanssi 3-5-v Alkeet / Pinja

To 17.45-18.30 Showtanssi 6-9-v Alkeet  / Pinja

To 18.30-19.30 Showtanssi Alkeet/Jatkotaso 10-13-v /Pinja

Ylöjärvi, Teollisuustie 1

Maanantai

Ma 16.30-17.30 Show & Hiphop 10-14-v Alkeisjatko / Iida

Ma 17.30-18.15 Tanssiakrobatia jatkotaso 9-15-v / Iida
Ma 18.15-19.15 Pole Kids Tankotanssin Alkeet 10-15-v / Mari

Ma 18.00-18.45 Showtanssi ja tanssiakrobatia Pikkuminit 3-5-v / Iida

Ma 18.45-19.30 Showtanssi ja tanssiakrobatia Kids 6-9-v / Iida

Tiistai
Ti 16.45-17.45 Pole Kids Tankotanssin Alkeet 6-9-v / Katja
Ti 16..45-17.45 Aerial Kids / Ilmajooga 10-15v Jatkotaso / Sini 
Ti 17.45-18.45 Aerial Kids / Ilmajooga 6-9v Jatkotaso / Sini

Keskiviikko

16.30-17.30Pole Kids Jatkotaso 6-9-v / Katja

17.30-18.30Pole Kids Jatkotaso 10-15-v / Katja


Sunnuntai
Su 12.00-12.45Aerial Kids Ilma-akrobatian  6-9-v Alkeet  / Emmi

Su 12.45-13.45Aerial Juniors 10-15-v Ilma-akrobatian Alkeet / Emmi

Kangasala, Kangasalantie 460

Keskiviikko

Ke 16.30-17.15 Showtanssi ja tanssiakrobatia 10-13-v Alkeisjatko / Iida

Ke 17.15-18.00 Lastentanssi 3-5-v Alkeet / Iida

Ke 18.00-18.45 Lastentanssi 6-9-v Alkeet / Iida

Ke 18.45-20.00 Showtanssi ja tanssiakrobatia 12-16-v Jatkotaso / Iida

Ke 20.00-21.00 Twerk Alkeet Aikuiset / Iida

u5cFuvOw_edited.jpg

Primeakatemian kilpavalmennus

Primeakatemian kilpavalmennukseen kuuluu seuraavat tunnit:

PrimeKids Kilparyhmä 7-11-v
(2021-2022, 940e, sis. syys- ja kevätkausi)

Kauppakatu 6A 2krs:
Ma 16.45-17.45 PrimeKids Koreografia

Pe 16.30-17.30 Showtanssi ja tanssiakrobatia 7-12-v Alkeet / Karla

La 14.00-15.00 Baletti 2 10-16-v / Tiia
 

PrimeJuniors Kilparyhmä 12-15-v
(2021-2022, 1550e sis. syys- ja kevätkausi)

Muodostelmaharjoitus 2h / vk
Lisäksi Anytime - rajaton lisätuntioikeus

 

PrimeJuniors Kilparyhmä 12-15-v
(2021-2022, 1550e sis. syys- ja kevätkausi)
Pelkät ryhmän koreografiatunnit 650e sis. syys- ja kevätkausi.

Muodostelmaharjoitus 2h / vk
Lisäksi Anytime - rajaton lisätuntioikeus

PrimeLadies Kilparyhmä +31-v 
(2021-2022,  900 sis. syys- ja kevätkausi) 

Muodostelmaharjoitus 90 min / vk + 1 valinnainen lisätunti.

Pienryhmät 400e (sis. syys- ja kevätkauden)
Sisältää 20h opetusta syys- ja kevätkauden aikana ja kisakoreografian.

Soolopaketit 400e 
Sisältää koreografian ja 3h yksityisopetusta

Duopaketit 250e/hlö
Sisältää koreografian ja 3h yksityisopetusta

Yksityistunnit 65e / h.

IMG_20201229_033144_840.jpg

Pole Kids Tankotanssin valmennusryhmät

PoleKids - valmennusryhmä 6-10-v
(2021-2022, 1220e sis. syys- ja kevätkausi)

Sisältää joukkueen harjoitukset:

Kauppakatu 6A 2krs:

To 17.45-19.00 Pole Kids Tankotanssin  Valmennusryhmä Jatkotaso 6-10-v / Henriikka

La 11.00-11.45 Baletti 6-10-v Alkeet /  Tiia

La 12.00-13.00 Pole Kids Tankotanssin Jatkotaso 6-10-v/ Henriikka

Mahdollisuus Anytimen (rajaton treenioikeus) ostoon: +195e / syksy - +195e / kevät.
Rajattomalla kortilla saa osallistua lasten tunneille. Ei koske kisaryhmiä.

PoleJuniors Valmennusryhmä 11-15-v
(2021-2022, 1250e sis. syys- ja kevätkausi)

Sisältää joukkueen harjoitukset:

Kauppakatu 6A 2krs:

To 17.45-19.00 Pole Kids Tankotanssin  Valmennusryhmä Jatkotaso 6-10-v / Henriikka

La 14.00-15.00 Baletti 2 10-16-v / Tiia

La 15.00-16.00 Pole Juniors Tankotanssin  Jatkotaso 11-15-v / Henriikka

Mahdollisuus Anytimen (rajaton treenioikeus) ostoon: +195e / syksy - +195e / kevät.
Rajattomalla kortilla saa osallistua nuorten tunneille. Ei koske kisaryhmiä.

Soolopaketit 390e 
Sisältää koreografian ja 3h yksityisopetusta

Duopaketit 250e/hlö
Sisältää koreografian ja 3h yksityisopetusta

Yksityistunnit 65e / h.

AF_edited_edited.jpg

Aikuisten Intensiivi-ryhmät

Commercial Intensive / Twerk Intensive
(2021-2022, 1020e sis. syys- ja kevätkausi)

Sisältää joukkueen harjoitukset + 1 valinnaisen lisätunnin.

Pyhäjärvenkatu 1B

Ma Commercial Intensive 18.15-19.30 / Jasmin
Su Twerk Intensive 19.15-20.45 / Iida


Mahdollisuus Anytimen (rajaton treenioikeus) ostoon: +195e / syksy - +195e / kevät.

Ei koske kisaryhmiä.

Lasten ja nuorten Intensiivi-ryhmät
Show & Contemporary Intensive 12-16-v

(2021-2022, 895e sis. syys- ja kevätkausi)
Sisältää joukkueen harjoitukset + 1 valinnaisen lisätunnin.


Mahdollisuus Anytimen (rajaton treenioikeus) ostoon: +195e / syksy - +195e / kevät.

Ei koske kisaryhmiä.