Lukukausitunnit 2021-2022 Aikuiset

Syyslukukausi 23.8.-4.12.2021 
Ei tunteja syyslomalla 18.–24.10.2021

Kevätlukukausi 17.1.-6.5.2021
Ei tunteja:
Hiihtolomalla 28.2.–6.3.2022
Pääsiäislomalla 14.4.–18.4.2022
Vappuna 30.4.-1.5.2022.

Alkeet: Tunti soveltuu kaikille, aiempaa lajitaustaa ei tarvita! 

Alkeisjatko: Tunti soveltuu aloittelijoiden lisäksi myös jo hieman tanssia harrastaneille. 


Jatkotaso: Tunti soveltuu jo lajia pidempään harrastaneille, joilla perusasiat ovat jo hyvin kunnossa.


Edistyneet: Tunti edistyneen tason tanssijoille, jotka haluavat todella haastaa itseään lajinsa parissa!

Mikäli tasoa ei ole erikseen mainittu, sopii tunti kaikille. 

Ikäryhmät ovat suuntaa antavia. Aikuisten tunnit ovat + 16- vuotiaille, ellei toisin mainita.



Oppilaspaikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä.

AIKUISTEN IRTOTUNTIEN LUKUJÄRJESTYS JULKAISTAAN 10.5. MENNESSÄ.

35671570_1663725327080251_22401452738986
juum_edited_edited.png


PYHÄJÄRVENKATU 1B:
 

Ma 16.30-17.30 Jazz Fusion Jatkotaso / Jasmin 
Ma 17.30-18.30 Commercial Edistyneet / Jasmin
Ma 18.30-19.30 Heels Edistyneet / Jasmin 
Ma 19.30-20.30 Commercial Intensive Edistyneet  / Jasmin  (Esiintyvä ryhmä)
Ma 20.30-21.30 Modern Edistyneet / Karla

Ti 17.30-18.30 Show Intensive lisätunti +15-v / Sanni

Ti 18.30-19.45 DANCEROUS Show edistyneet / Sanni (Esiintyvä ryhmä) 

Ti 19.45-21.00 Broadway Jazz / Hely

Ke 17.15-18.30 Show & Contemporary  +15-v Intensive (Harjoitukset Ke + Ti) / Shanti, Karla (Kilpaileva ryhmä)

Ke 18.30-19.30 Prime´S A2 +31-v pienryhmä / Sanni (Kilpaileva ryhmä)

Ke 19.30-21.00 Prime´S A2 +31-v Muodostelma / Sanni (Kilpaileva ryhmä) 

To 17.30-18.30 Contemporary Jazz Jatkotaso Juniorit ja Aikuiset +16-v / Kimberly

To 18.30-19.30 Commercial Koreografia Jatkotaso Aikuiset +16-v / Kimberly

To 19.30-20.30 Heels Jatkotaso Aikuiset +16-v / Kimberly

Pe 19.15-20.15 Hiphop / Commercial Dance (vaihtuva) Juniorit / aikuiset-v / Elina

Su 12.00-13.00 Tanssitekniikka ja akrobatia Aikuiset / Emilia

Su 19.00-20.30 TWERKALICIOUS Twerk Jatkotaso +16-v / IIda (Esiintyvä ryhmä)


KAUPPAKATU 6A:

Ti 20.15-21.30 Hiphop +31-v / Marko

Ke 17.00-18.00 Pole +31-v Alkeet / Kausitunti / Tintti 

Pe 18.15-19.15 Baletti 1 Alkeet Aikuiset / Tiia

Pe 19.15-20.15 Nykytanssi 1 Alkeet Aikuiset / Tiia

La 12.00-13.00 Repertuaaritunti / Kärkitossut Aikuiset +16-v / Tiia

La 13.00-14.00 Baletti 2 Jatkotaso Aikuiset +16-v / Tiia

Su 12.45-14.15 Modern Edistyneet / Russell

Su 14.15-15.45 Jazz Edistyneet / Russell

Su 20.15-21.15 Commercial Alkeisjatko  / Hely


TAMPEREEN YHTEISKOULUN LUKIO:

Ma 17.30-18.30 Nykytanssi jatkotaso/ Eveliina

Ma 18.30-19.30 Nykytanssi edistyneet/ Eveliina

Ma 19.30-20.30 Show Jazz jatkotaso / Eveliina

Ti 17.30-18.30 Nykytanssi Jatkotaso Aikuiset / Tiia

Ti 18.30-20.00 Baletti 2-3 Jatkotaso/Edistyneet +16-v Aikuiset / Tiia 


TAMPEREEN YHTEISKOULUN LUKIO:

Ke 18.30-20.30 Primedancers / Kimberly (Kilpaileva ryhmä)


RAHOLAN LIIKUNTAKESKUS:

To 18.15-19.15 Aikuisbaletin alkeet Aikuiset / Tiia

KANGASALA:

Ti 19.30-20.45 Show Edistyneet +16-v / Elviira

Ke 18.00-19.00 Twerk Alkeet +16-v / Iida

YLÖJÄRVI:

Ma 20.15-21.15 SHOWLICIOUS Aikuisten oma Showtanssiryhmä / Iida