u5cFuvOw_edited_edited.jpg

Lasten ja nuorten lukukausitunnit 2021-2022

Lukukausitunnit

Syyslukukausi 16.8.2021-4.12.2021

Ei tunteja syyslomalla 18.-24.10.2021

Kevätlukukausi 10.1.2022.-8.5.2022

Ei tunteja hiihtolomalla 28.2.-6.2.2022,
Pääsiäisenä, Vappuna 30.4.-1.5.2022

Tasot

Alkeet: Tunti soveltuu kaikille, aiempaa lajitaustaa ei tarvita! 

Alkeisjatko: Tunti soveltuu aloittelijoiden lisäksi myös jo hieman tanssia harrastaneille. 


Jatkotaso: Tunti soveltuu jo lajia pidempään harrastaneille, joilla perusasiat ovat jo hyvin kunnossa.


Edistyneet: Tunti edistyneen tason tanssijoille, jotka haluavat todella haastaa itseään lajinsa parissa!

Ikäryhmät

Lasten ja nuorten tunnit on jaoteltu ikäryhmittäin. Iät ovat suuntaa antavia suosituksia.
+16-v tunnit ovat tarkoitettu kaikille aikuisille, yläikärajaa ei ole!

Koetanssit

Seuraaviin kilpa- ja intensiviiryhmiin on koetanssi:


PrimeKids Performing Arts kilparyhmä lapsille Koetanssi 31.5.
PrimeJuniors Performing Arts kilparyhmä junioreille  Koetanssi 31.5.
PrimeDancers Performing Arts kilparyhmä aikuisille Koetanssi 31.5.
TWERKALICIOUS Twerkin intensiiviryhmä aikuisille   Koetanssi 27.5.
COMMERCIAL INTENSIVE Kaupallisen tanssin intensiiviryhmä aikuisille   Koetanssi 10.5.

HÄMEENPUISTO, Pyhäjärvenkatu 1b

Maanantai
Ma 15.30-16.30 Commercial Juniorit Jatkotaso 12-16-v / Jasmin Geselle

Tiistai
Ti 16.30-17.30 Baletti 1-2 Alkeis/Alkeisjatko Juniorit 12-16-v / Tiia Laitinen

Keskiviikko
Ke 16.00-16.45 Tanssitekniikka ja akrobatia
Juniorit 11-16-v Alkeisjatko / Karla
Ke 16.45-18.00 Show & Contemporary Jazz Intensive
Juniorit 11-16-v (Harjoitukset Ke + Su) /  KarlA

Torstai

To 15.30-16.30 PrimeJuniors Juniorit Pienryhmä / Kimberly
To 16.30-17.30 Commercial Koreografia Jatkotaso Juniorit 11-15-v / Kimberly

Perjantai

Pe 16.00-17.00 Aerial Juniors - Ilma-akrobatia Juniorit 10-15-v Jatkotaso / Sini-Susanna

Lauantai

12.30-13.30 Show & Jazz +13-v Juniorit / Shanti

13.30-14.30 Commercial Koreografia +13-v Juniorit / Shanti

Sunnuntai

Su 10.30-11.30 Tanssitekniikka Juniorit 10-15-v / Emilia
Su 16.00-16.30 Show PikkuMinit 3-5-v Lapset  / Iida Kampanja 99e/syyskausi!
Su 16.30-17.15 Showtanssi ja tanssiakrobatia 6-9-v  Lapset  / Iida Kampanja 109e/syyskausi

TYK
Keskiviikko 
Ke 16.30-18.30 PrimeJuniors Koetanssi 31.5. / Kimberly


 

Kauppakatu 6A

Maanantai

Ma 16.45-17.45 PrimeKids Koreografia (7-11-v)  Harjoitukset ma + su Lapset  Karla  Koetanssi 31.5.

Tiistai
Ti 10.00-10.45 Äiti + 2-3-v taapero akrobatiakerho / Sini-Susanna
17.8.-5.10. Kampanjahinta 85e
12.10.-31.11. Kampanjahinta 85e

Torstai/Tanssisali
To 16.00-17.00 Aerial Kids / Juniors 10-15-v Ilma-akrobatian Alkeet/Alkeisjatko / Emmi

To 17.00-17.45 Aerial Kids 6-10-v Lapset  Ilma-akrobatian Alkeet/Alkeisjatko / Emmi

 

Torstai/Tankosali

To 16.00-17.00 Pole Juniorit Tankotanssin Alkeet 10-15-v / Henriikka

To 17.00-17.45 Pole Mini Kids Lapset Tankotanssin Alkeet  4-5-v  (Huoltajan kanssa!) / Henriikka

To 17.45-19.00 Pole Kids Lapset  Tankotanssin  Valmennusryhmä Jatkotaso 6-10-v / Henriikka

To 19.00-20.15 Pole Juniorit Tankotanssin Valmennusryhmä Jatkotaso 11-15-v / Henriikka

Perjantai/Tankosali

Pe 15.30-16.30 Pole Kids 6-10v Lapset  Tankotanssin Alkeet / Henriikka

Pe 16.30-17.30 Pole Kids 6-10v Lapset  Tankotanssin Jatkotaso / Henriikka

Perjantai/Tanssisali

Pe 16.15-17.30 Show & Contemporary Jazz Juniorit 10-15-v / Reija 

Pe 17.30-18.30 Hiphop / Commercial Dance Juniorit +13-v / Elina



Lauantai/Tanssisali

La 11.00-12.00 Baletti 6-10-v Alkeet  Lapset /  Tiia

La 12.00-12.30 Satutanssi 3-5-v Lapset  / Tiia Kampanja 99e/syyskausi!

La 14.00-15.00 Baletti 2 Jatkotaso Juniorit 10-16-v / Tiia
La 15.00-15.45 Kärkitossutunti 
Juniorit 10-16-v / Tiia

Lauantai/Tankosali

La 11.00-12.00 Pole Kids / Henriikka
La 12.00-13.00 Pole Kids
Lapset  Tankotanssin Jatkotaso 6-10-v/ Henriikka

La 13.00-14.00 Pole Juniors Juniorit Tankotanssin Jatkotaso 11-15-v / Henriikka

La 14.00-15.00 Pole Kids Lapset 6-10-v Tankotanssin Alkeet / Henriikka

La 15.00-16.00 Pole Juniors Juniorit Tankotanssin  Jatkotaso 11-15-v / Henriikka

​​
Sunnuntai

Su 12.45-13.45 PrimeKids (Harjoitukset su + ma )/Karla
Su 14.00-15.00 Ilmajooga Lapset 7-12-v / Elisa

 

TYK, Hallituskatu 32

Keskiviikko

16.30-18.30 PrimeJuniors / Kimberly

IKURI

Torstai

To 17.00-17.45 Showtanssi 3-5-v Alkeet Lapset / Pinja

To 17.45-18.30 Showtanssi 6-9-v Alkeet Lapset  / Pinja

To 18.30-19.30 Showtanssi Alkeet/Jatkotaso Juniorit 10-13-v /Pinja

RAHOLA

Maanantai

Ma 17.00-18.00 Show & Hiphop 9-12-v Juniorit  Alkeisjatko / Elina

Ma 18.00-19.00 Hiphop / Commercial Dance 13-17-v  Juniorit Alkeisjatko / Elina


Torstai

To 17.00-17.30 Minibaletti 3-5-v Lapset / Tiia Kampanja 135e/syyskausi!
To 17.30-18.15  Baletti 6-9-v Lapset  / Tiia Kampanja 150e
/syyskausi!

YLÖJÄRVI, Teollisuustie 1

Maanantai

Ma 16.30-17.30 Show & Hiphop 10-14-v Juniorit Alkeisjatko / Iida

Ma 17.30-18.15 Tanssiakrobatia jatkotaso 9-15-v Juniorit / Iida
Ma 18.15-19.15 Pole Kids Tankotanssin Jatkotaso 10-15-v 
Juniorit  / Mari

Ma 18.00-18.30 Showtanssi ja tanssiakrobatia Pikkuminit 3-5-v Lapset  / Iida Kampanja 99e/syyskausi!

Ma 18.30-19.15 Showtanssi ja tanssiakrobatia Kids 6-9-v Lapset  / Iida

Tiistai

Ti 16.00-17.00 Aerial Kids Ilma-akrobatia/ Ilmajooga 10-15v 
Juniorit Jatkotaso / Sini 
Ti 17.00-18.00 Aerial Kids Ilma-akrobatia/ Ilmajooga 6-9v Jatkotaso
Lapset  / Sini

Keskiviikko

16.15-17.15 Pole Kids Alkeet  10-15-v Juniorit / Katja

17.15-18.15 Pole Kids Jatkotaso 6-9-v Lapset  / Katja

Torstai
Pe 16.30-17.30 Pole Kids Tankotanssin Alkeet 6-9-v Lapset / Katja


Sunnuntai
Su 12.00-12.45Aerial Kids Ilma-akrobatian  6-9-v Alkeet 
Lapset  / Emmi

Su 12.45-13.45Aerial Juniors 10-15-v Ilma-akrobatian Alkeet Juniorit / Emmi
Su 12.00-12.45 Show & Lyrical Jazz 10-15-v Juniorit  / Reija
Su 12.45-13.30 Baletti 6-9-v 
Lapset  / Reija
Su 13.30-14.00 Minibaletti 3-5-v
Lapset / Reija

 

KANGASALA, Kangasalantie 460

Tiistai

Ti 16.45-17.30 Showtanssi Juniorit 10-12-v Alkeet / Noora
Ti 17.30-18.30 Showtanssi 6-9-v Alkeet Lapset  / Noora

 

 

Keskiviikko

Ke 16.30-17.15 Showtanssi ja tanssiakrobatia Juniorit 10-13-v Alkeisjatko / Iida

Ke 17.15-18.00 Lastentanssi 3-5-v Alkeet Lapset / Iida Kampanja 150e/syyskausi!

Ke 18.00-18.45 Lastentanssi 6-9-v Alkeet Lapset / Iida

Ke 18.45-20.00 Showtanssi ja tanssiakrobatia Juniorit 12-16-v Jatkotaso / Iida

i.jpg

Tankotanssin valmennusryhmät

Pole & Aerial Kids - Tankotanssin valmennusryhmät!

Tankotanssin valmennusryhmät oppilaalle, joka tähtää huipulle!
Opetusta 3.5h viikossa. 
Mahdollisuus myös kisata! Valmennusryhmiin sitoudutaan sekä syys- että kevätkaudeksi.

PoleKids - valmennusryhmä 6-10-v
(2021-2022, 1250e sis. syys- ja kevätkausi)


Sisältää joukkueen harjoitukset:

Kauppakatu 6A 2krs:

To 17.45-19.00 Pole Kids Tankotanssin  Valmennusryhmä Jatkotaso 6-10-v / Henriikka

La 11.00-12.00 Baletti 6-10-v Alkeet /  Tiia

La 12.00-13.00 Pole Kids Tankotanssin Jatkotaso 6-10-v/ Henriikka
 

Mahdollisuus Anytimen (rajaton treenioikeus) ostoon: +200e / syksy - +225e / kevät.

Ei koske kisaryhmiä.

PoleJuniors Valmennusryhmä 11-15-v
(2021-2022, 1250e sis. syys- ja kevätkausi)


Sisältää joukkueen harjoitukset:

Kauppakatu 6A 2krs:

To 17.45-19.00 Pole Kids Tankotanssin  Valmennusryhmä Jatkotaso 6-10-v / Henriikka

La 14.00-15.00 Baletti 2 10-16-v / Tiia

La 15.00-16.00 Pole Juniors Tankotanssin  Jatkotaso 11-15-v / Henriikka
 

Mahdollisuus Anytimen (rajaton treenioikeus) ostoon: +200e / syksy - +225e / kevät.

Ei koske kisaryhmiä.

Soolopaketit 390e 
Sisältää koreografian ja 3h yksityisopetusta

Duopaketit 250e/hlö
Sisältää koreografian ja 3h yksityisopetusta

Yksityistunnit 65e / h.

E_LDE7bw_edited.jpg

Intensiiviryhmät

Intensiiviryhmät

Aikuisten Intensiivi-ryhmät

Commercial Intensive
Twerk Intensive

(2021-2022, 1020e sis. syys- ja kevätkausi)
Sisältää joukkueen harjoitukset + 1 valinnaisen lisätunnin. Intensiiviryhmiin sitoudutaan sekä syys- että kevätkaudeksi.

Pyhäjärvenkatu 1B

Ma Commercial Intensive 19.30-20.45 / Jasmin
Su Twerk Intensive 19.15-20.45 / Iida

Mahdollisuus Anytimen (rajaton treenioikeus) ostoon: +200e / syksy - +225e / kevät.

Ei koske kisaryhmiä.

Lasten ja nuorten Intensiivi-ryhmät
Show & Contemporary Intensive 12-16-v

(2021-2022, 895e sis. syys- ja kevätkausi)

Sisältää joukkueen harjoitukset + 1 tekniikkatunnin. Intensiiviryhmiin sitoudutaan sekä syys- että kevätkaudeksi.

Pyhäjärvenkatu 1B

Ke 16.45-18.00 Show & Contemporary Intensive / Karla
Su 10.30-11.30 Tanssitekniikka / Emilia


 

Mahdollisuus Anytimen (rajaton treenioikeus) ostoon: +200e / syksy - +225e / kevät.

Ei koske kisaryhmiä.

juum_edited.jpg

Primeakatemia

Primeakatemia

Ryhmiin sitoudutaan sekä syys- että kevätkaudeksi.

 

PrimeKids Kilparyhmä 7-11-v
(2021-2022, 2 x 380e sis. syys- ja kevätkausi)

Kauppakatu 6A 2krs:
Ma 16.45-17.45 PrimeKids Koreografia / Karla
Su 12.45-13.45 PrimeKids / Karla

 

PrimeJuniors Kilparyhmä 12-15-v
(2021-2022, 1550e sis. syys- ja kevätkausi)
Muodostelmaharjoitus 2h / vk / Kimberly
Lisäksi Anytime - rajaton lisätuntioikeus
 

PrimeJuniors Kilparyhmä 12-15-v
(2021-2022, 1550e sis. syys- ja kevätkausi)
Pelkät ryhmän koreografiatunnit 650e sis. syys- ja kevätkausi.

Muodostelmaharjoitus 2h  / vk / Kimberly
Lisäksi Anytime - rajaton lisätuntioikeus

PrimeLadies Kilparyhmä +31-v 
(2021-2022,  900 sis. syys- ja kevätkausi) 
Muodostelmaharjoitus 90 min / vk  + 1 valinnainen lisätunti. / Sanni

Pienryhmät 400e (sis. syys- ja kevätkauden)
Sisältää 20h opetusta syys- ja kevätkauden aikana ja kisakoreografian.

Soolopaketit 400e 
Sisältää koreografian ja 3h yksityisopetusta

Duopaketit 250e/hlö
Sisältää koreografian ja 3h yksityisopetusta

Yksityistunnit 65e / h.

Syyskausi alkaa 16.8.2021!

 

Lisätiedot: office@studiomove.fi

Tervetuloa liikkumaan Studio Movelle!