LUKUJÄRJESTYS TAMPERE 2020-2021
(LUKUKAUSITUNNIT)

Kausitunnit ovat viikottain saman ryhmän kanssa eteneviä tunteja.
HUOM. LUKUKAUSITUNTIEN KOKEILUKERTA 15E - ILMOITTAUDU KOKEILUTUNNILLE OFFICE@STUDIOMOVE.FI
 
Syyskausi 31.8.-12.12.2020
Joulunäytös 12.12. Tampere-talossa.
Ei tunteja syyslomaviikolla 12.-18.10., itsenäisyyspäivän aattona 5.12. eikä itsenäisyyspäivänä 6.12.

Kevätkausi 11.1.-8.5.2021
Kevätnäytös 8.5.2021. Tampere-talossa.
Ei tunteja talvilomaviikolla 1.-7.3., pääsiäisenä 1.-5.4. eikä vappuaattona 30.4. ja vappuna 1.5.
Lisätuntialennus -50e jokaisesta seuraavasta lisätunnista.
Ensimmäinen tunti on normaalihintainen
, lisätuntialennus on voimassa toisesta tunnista lähtien.
Perhealennus -10% samassa taloudessa asuville.
Opiskelija-alennus -10% on voimassa toisen asteen jälkeen suoritettavista opinoista.
Kortti on näytettävä ensimmäisen tunnin jälkeen opettajallesi tai vastaanottohenkilöllemme.

 PYHÄJÄRVENKATU 1B

Maanantai

LÄHES TÄYNNÄ!  17.00-18.00 Heels jatkotaso / Jasmin Geselle

18.00-19.30 Commercial Intensive / Jasmin Geselle (hae mukaan: sanni@studiomove.fi)
LÄHES TÄYNNÄ! 19.30-20.30 Commercial dance Edistyneet / Jasmin Geselle

 

Tiistai

LÄHES TÄYNNÄ!  19.15-20.30 DANCEROUS Show edistyneet +18v / Sanni (hae mukaan: sanni@studiomove.fi)

Keskiviikko

18.45-19.45 Heels K18 / Sanni
LÄHES TÄYNNÄ!  19.45-21.15 PrimeLadies +31v (harjoitukset ke+to) / Sanni (hae mukaan: sanni@studiomove.fi)

Torstai
17.30-18.30 Tekniikka 2-3 / Kimberly

18.30-19.30 Commercial dance nuoret ja aikuiset / Kimberly

19.30-20.30 Heels jatkotaso / Kimberly
(20.30-21.30 Pienryhmä 2 Aikuiset / Kimberly)

Sunnuntai

11.00-13.00 Tekniikka 1 / Emilia 
12.00-13.00 Tekniikka 2-3 nuoret ja aikuiset / Emilia

13.30-15.00 Modern / Russell
15.00-16.30 Jazz / Russell

LÄHES TÄYNNÄ!  18.15-19.15 Twerk alkeet K16 / Iida

19.15-20.45 TWERKALICIOUS - muodostelma (Hakutilaisuus 30.7. klo 18.00-19.00, ilmoittaudu täältä!)

 

KAUPPAKATU 6A, 2. KRS

Maanantai

17.45-18.45 Nykytanssi 1 Aikuiset / Susanna Isotalo

18.45-19.45 Baletti edistyneet Aikuiset / Susanna Isotalo

LÄHES TÄYNNÄ! 19.45-20.45 Nykytanssi 2 Aikuiset / Susanna Isotalo

(20.45-21.45 Prime´S - joukkueet) / Sanni, Susanna

Keskiviikko
18.45-19.45 Hiphop +15v / Marko

18.45-19.45 Street +25v alkeet / perustaso / Marko

Lauantai
10.00-11.00 Baletti 1 Aikuiset / Tiia

TAMPELLA, JUHLATALONKATU 7

Tiistai
17.00-18.00 Baletti 1 nuoret / Tiia
18.00-19.00 Baletti 2 nuoret ja aikuiset / Tiia
19.00-20.30 Baletti 2-3 Aikuiset / Tiia

 

 

TYK, HALLITUSKATU 32

Maanantai

18.30-20.30  Primedancers / Kimberly (KOETANSSIT 9.6.!)
20.30-21.30 Pienryhmä Aikuiset / Kimberly

 

Keskiviikko
18.30-19.30 Commercial Aikuiset Alkeet / Iida

 

Tiistai

17.30-18.30 Reggaetón 1 +15v / Angelina
18.30-20.00 Reggaetón 2 jatkotaso +15v / Angelina

Torstai
LÄHES TÄYNNÄ!  18.15-19.15 Lyrical Jazz alkeet / perustaso +25v / Sanni

19.15-20.30 PrimeLadies (harjoitukset ke+to) / Sanni

 

 

LUKUJÄRJESTYS TAMPERE SYKSY  2020
(IRT
OTUNNIT)

 

Syyskausi 2020: 31.8.-17.12.2020 

Ei tunteja viikolla 43: 12.-18.10.2020, ei tunteja 5.12. ja 6.12.
Pidätämme oikeuden tunti- ja opettajamuutoksiin.

Maanantai
Tankosali:

MA 17.00-18.00 Pole Spin alkeet/jatko (vuoroviikoin) / Tintti (Kauppakatu 6A, Tankosali)
MA 18.00-19.00 Pole 2 / Tintti (Kauppakatu 6A, Tankosali)
MA 19.00-20.00 Pole 1 / Tintti (Kauppakatu 6A, Tankosali)
MA 20.00-21.00 Pole Start / Tintti (Kauppakatu 6A, Tankosali)
Tanssisali:
MA 19.45-20.45 Nykytanssi 2 / Susanna Isotalo (Kauppakatu 6A, Tanssisali)
Willa Viola / Kuntogalleria:
MA 17.00-18.00 Käsilläseisonta / Sini (Juhlatalonkatu 7, Willa Viola)
MA 18.00-19.00 Ilmajooga / Sini (Juhlatalonkatu 7, Willa Viola)
Hämeenpuisto:
MA 17.00-18.00 Heels 2 / Jasmin (Pyhäjärvenkatu 1B)

MA 19.30-20.30 Commercial 2 / Jasmin (Pyhäjärvenkatu 1B)
 

Tiistai
Tankosali:
TI 17.00-18.00 Pole 3 / Sanni E (Kauppakatu 6A, Tankosali)
TI 18.00-19.00 Pole 1 / Sanni E (Kauppakatu 6A, Tankosali)
TI 19.00-20.00 Pole akrobatia / flex (vuoroviikoin) / Sanni E (Kauppakatu 6A, Tankosali)
Ti 20.00-21.00 Pole 2 / Sanni E (Kauppakatu 6A, Tankosali)

Tanssisali:
TI 17.00-18.00 Aerial Silk Open Level / Sini  (Kauppakatu 6A, Tanssisali)

TI 18.00-19.00 Aerial Silk 1 / Sini (Kauppakatu 6A, Tanssisali)

TI 19.15-20.15 Female Dancehall / Minna (Kauppakatu 6A, Tanssisali)

Keskiviikko
Tankosali:

KE 9.30-10.30 Vaihtuva aamutunti / Elisa & Henriikka (Kauppakatu 6A, Tankosali)
KE 17.00-18.00 Pole flow / Tintti (Kauppakatu 6A, Tankosali)

KE 18.00-19.00 Pole 3 / Sini (Kauppakatu 6A, Tankosali)

KE 19.00-20.00 Pole 2 / Sini (Kauppakatu 6A, Tankosali)

KE 20.00-21.00 Pole Exotic Jatkotaso / Juulia (Kauppakatu 6A, Tankosali)
Tanssisali:

KE 17.45-18.45 Hiphop / Marko (Kauppakatu 6A, Tanssisali)

KE 20.00-21.00Aerial Ring Open Level / Sini  (Kauppakatu 6A, Tanssisali)
Hämeenpuisto:

KE 18.45-19.45 Heels K18 / Sanni (Pyhäjärvenkatu 1B)

Torstai
Tankosali:

TO 15.30-16.30 Pole Start / Henriikka (Kauppakatu 6A, Tankosali)

TO  19-20 Pole 3 / Henriikka (Kauppakatu 6A, Tankosali)

TO  20.15-21.15 Kehonhuolto / Henriikka (Kauppakatu 6A, Tankosali)
Tanssisali:

TO 19.15-20.15 Twerk tekniikka / Iida (Kauppakatu 6A, Tanssisali)

TO 20.15-21.15 Twerk koreografia / Iida (Kauppakatu 6A, Tanssisali
Willa Viola / Kuntogalleria:

TO 17.45-18.45 / Pilates / Marika (Juhlatalonkatu 7, Willa Viola)

TO 18.45-19.45 Reggaetón/ Hely (Juhlatalonkatu 7, Willa Viola)
Hämeenpuisto:

TO 18.30-19.30 Commercial jatkotaso / Kimberly  (Pyhäjärvenkatu 1B)

TO 19.30-20.30 Heels jatkotaso / Kimberly (Pyhäjärvenkatu 1B)

 

Perjantai

Tankosali:
PE 17.30-18.30 Pole 1 / Mari (Kauppakatu 6A, Tankosali)

PE 18.30-19.30  Pole 2 / Mari (Kauppakatu 6A, Tankosali)

PE 19.30-20.30 Pole Exotic Start / Juulia (Kauppakatu 6A, Tankosali)
Tanssisali:

PE 16.00-17.00 Aerial Ring 1 / Mila (Kauppakatu 6A, Tanssisali)
PE 17.00-18.00 Aerial Ring Start / Milla (Kauppakatu 6A, Tanssisali)

PE 18.15-19.15 Nykytanssi 1 / Tiia (Kauppakatu 6A, Tanssisali)

Lauantai
Tankosali:
LA 9.00-10.00 Vaihtuva tankotunti / Heini ja Sanni (Kauppakatu 6A, Tankosali)

LA 10.00-11.00 Vaihtuva tankotunti / Heini ja Sanni (Kauppakatu 6A, Tankosali)
Tanssisali:

LA 8.45-9.45 Aerial Silk Open Level / Mari (Kauppakatu 6A, Tanssisali)

Sunnuntai
Tanssisali:

SU 17.00-18.00 Ring 2 - vuoroviikoin Silk 1 (Terhi/Milla) (Kauppakatu 6A, Tanssisali)
SU 18.00-19.00 Silk 2 - vuoroviikoin Ring 2 (Terhi/Milla) (Kauppakatu 6A, Tanssisali)
Willa Viola / Kuntogalleria:

SU 17.00-18.00 Ilmajooga (Elisa)  (Juhlatalonkatu 7, Willa Viola)



 

LUKUJÄRJESTYS YLÖJÄRVI SYKSY  2020
(IRT
OTUNNIT)

 

Syyskausi 2020: 31.8.-17.12.2020 

Ei tunteja viikolla 43: 12.-18.10.2020, ei tunteja 5.12. ja 6.12.
Pidätämme oikeuden tunti- ja opettajamuutoksiin.

Maanantai

Tankotanssisali

Ma 18.00-19.00 Pole 1 / Mari

Ma 19.00-20.00 Pole 2 / Mari

Ma 20.00-21.00 Pole Training

Tiistai

Tankotanssisali

18.00-19.00 Pole Start / Sanna

Keskiviikko

Tankotanssisali

Ke 19.00-20.00 Pole 2 / Katja

Ke 20.00-21.00 Pole Training

Perjantai

Tankosali

Pe 16.00-17.00 Pole Training

Tanssisali

Pe 18.15-19-15 Ilmajooga / Sini

 

Lauantai

Tanssisali

12-13 Pole 2 / Sini

13.15-14.15 Ilmajooga vuoroviikoin Aerial Ring / Sini

Sunnuntai

Tankosali

Klo 16.00-17.00 Pole Training

Klo 17.45-18.45 Pole Teema / Katja

Katjan Pole Teema-tunnit sunnuntaisin seuraavasti:

Pole Ayesha 6.9, 4.10, 15.11.

ayeshaan vahvistavia liikkeitä. Käymme läpi Ayeshan eri otteita, siirtymiä, comboja tasoille 2-4

Pole choreo 13.9, 11.10, 22.11.

tangolla tehtävä pidempi sarja sisältää liikkeitä myös lattialla. Kehittää kehonhallintaa ja kestävyyttä

Pole 3 20.9, 25.10, 29.11.

Ketteryyttä voimaa ja notkeutta

Exotic Pole open level 27.9, 1.11, 13.12.

Harjoitellaan tankotanssin sensuellia puolta. Voit tulla kengillä tai ilman!

STUDIO MOVE 2020 1983853-2