LUKUJÄRJESTYS TAMPERE 2020-2021
(LUKUKAUSITUNNIT)

Kausitunnit ovat viikottain saman ryhmän kanssa eteneviä tunteja.
 
Syyskausi 31.8.-12.12.2020
Joulunäytös 12.12. Tampere-talossa.
Ei tunteja syyslomaviikolla 12.-18.10., itsenäisyyspäivän aattona 5.12. eikä itsenäisyyspäivänä 6.12.

Kevätkausi 11.1.-8.5.2021
Kevätnäytös 8.5.2021. Tampere-talossa.
Ei tunteja talvilomaviikolla 1.-7.3., pääsiäisenä 1.-5.4. eikä vappuaattona 30.4. ja vappuna 1.5.
Lisätuntialennus -50e jokaisesta seuraavasta lisätunnista.
Ensimmäinen tunti on normaalihintainen
, lisätuntialennus on voimassa toisesta tunnista lähtien.
Perhealennus -10% samassa taloudessa asuville.
Opiskelija-alennus -10% on voimassa toisen asteen jälkeen suoritettavista opinoista.
Kortti on näytettävä ensimmäisen tunnin jälkeen opettajallesi tai vastaanottohenkilöllemme.

 PYHÄJÄRVENKATU 1B

Maanantai

17.00-18.00 Heels jatkotaso / Jasmin Geselle

18.00-19.30 Commercial Intensive / Jasmin Geselle (KOETANSSI 12.6.!)
19.30-20.30 Commercial dance Edistyneet / Jasmin Geselle

Tiistai

19.15-20.30 DANCEROUS Show edistyneet +18v / Sanni

Keskiviikko

17.45-18.45 Showtanssi +45v / Sanni

18.45-19.45 Heels K18 / Sanni
19.45-21.15 PrimeLadies +31v (harjoitukset ke+to) / Sanni

Torstai
17.30-18.30 Tekniikka 2-3 / Kimberly

18.30-19.30 Commercial dance nuoret ja aikuiset / Kimberly

19.30-20.30 Heels jatkotaso / Kimberly
(20.30-21.30 Pienryhmä 2 Aikuiset / Kimberly)

Sunnuntai

12.00-13.00 Tekniikka 2-3 nuoret ja aikuiset / Emilia

13.30-15.00 Modern / Russell
15.00-16.30 Jazz / Russell

18.15-19.15 Twerk alkeet K16 / Iida

19.15-20.45 TWERKALICIOUS - muodostelma

 

KAUPPAKATU 6A, 2. KRS

Maanantai

17.45-18.45 Nykytanssi 1 Aikuiset / Susanna Isotalo

18.45-19.45 Baletti edistyneet Aikuiset / Susanna Isotalo

19.45-20.45 Nykytanssi 2 Aikuiset / Susanna Isotalo

(20.45-21.45 Prime´S - joukkueet) / Sanni, Susanna

Keskiviikko

18.45-19.45 Street +25v alkeet / perustaso / Marko

TAMPELLA, JUHLATALONKATU 7

Tiistai
17.00-18.00 Baletti 1 nuoret / Tiia
18.00-19.00 Baletti 2 nuoret ja aikuiset / Tiia
19.00-20.30 Baletti 2-3 Aikuiset / Tiia

 

 

TYK, HALLITUSKATU 32

Maanantai

18.30-20.30  Primedancers / Kimberly (KOETANSSIT 9.6.!)
20.30-21.30 Pienryhmä Aikuiset / Kimberly

 

Keskiviikko
18.30-19.30 Commercial Aikuiset Alkeet / Iida

 

Tiistai

17.30-18.30 Reggaetón 1 +15v / Angelina
18.30-20.00 Reggaetón 2 jatkotaso +15v / Angelina

Torstai
18.15-19.15 Lyrical Jazz alkeet / perustaso +25v / Sanni

19.15-20.30 PrimeLadies (harjoitukset ke+to) / Sanni

 

 

Aloittelijan tanssikurssi
4.-25.8. 
Tiistaisin 18.00-19.00
Pyhäjärvenkatu 1B

55e / 4 x 60 min
 

LUKUJÄRJESTYS TAMPERE / YLÖJÄRVI

KESÄ 2020
(IRTOTUNNIT)

TAMPERE Kesäkausi irtotunnit 1.6.-27.8. 
Irtotunneille voit osallistua silloin kun sinulle sopii - aloittaa voit koska tahansa!

*Muutokset ja lisäykset  mahdollisia.

TAMPERE

 

MAANANTAI

Tanssisali / Kauppakatu 6A

Ma 17 Aerial Silk Start / Mari

Ma 18 Aerial Silk Open level / Mari

Ma 19.15 Käsilläseisonta / Sini

 

Tankosali / Kauppakatu 6A

Ma 17 Pole 2 / Sini

Ma 18 Pole 3 / Sini

 

Kuntogalleria / Juhlatalonkatu 7

Ma 17.00-18.00 Nykytanssi / Susanna (kurssi ja irtotunti1.6.-6.7.)

(45€/4 x 60min)

Ma 18.00-19.00 Baletti jatkotaso / Susanna (irtotunti 8.6.-6.7.)

 

Hämeenpuisto / Pyhäjärvenkatu 1B

Ma 17.00-18.00 Commercial / Kimberly (1.6, 8.6, 15.6, 29.6, 3.8, 10.8, 17.8, 24.8.)

Ma 18.00-19.00 Heels / Kimberly (1.6, 8.6, 15.6, 29.6, 3.8, 10.8, 17.8, 24.8.)

 

TIISTAI

Tanssisali / Kauppakatu 6A

Ti 17 Commercial / Hely

Ti 18 Reggaetón / Hely

Ti 19 Female Dancehall / Minna

 

Tankosali / Kauppakatu 6A

Ti 16 Pole 1 / Tintti

Ti 17 Pole Spin Start / vuoroviikoin Jatko / Tintti

Ti 18 Pole 2 / Tintti

Ti 19 Pole Exotic / Juulia

 

KESKIVIIKKO

Tanssisali / Kauppakatu 6A

Ke 18 Aerial Ring Start / Sini

Ke 19 Aerial Ring Open Level / Sini

 

Ke

Tankosali / Kauppakatu 6A

Ke 17 Pole 1 / Mari

Ke 18 Pole 1-2 / Mari

Ke 19 Pole 2-3 / Sanni

Ke 20 Pole Workout - vuoroviikoin Acrobatics / Sanni

 

Hämeenpuisto

Ke 18.30 Heels k18 / Sanni (Kesäkuun ajan)

 

TORSTAI

Tanssisali

To 15.00-16.00 Aerial Kids alkeet / Maria

To 16.00-17.00 Aerial Kids jatkotaso / Maria 

To 17.15-18.15 Aerial Silk 1 / Sini

To 18.15-19.15 Aerial Silk 2 / Sini

 

Tankosali

To 15.00-16.00 Pole Kids jatkotaso / Henriikka 

To 16.00-17.00 Pole Kids alkeet / Henriikka 

To 17 Pole Start / Henriikka

To 18.15 Pole 2-3 / Henriikka

To 19.15 Kehonhuolto / Henriikka

 

Hämeenpuisto

To 17.00 Jazz Fusion / Sanni (Kesäkuun ajan)

To 18.30-19.30 Hiphop / Marko (45€/4 x 60min, Tunti kesäkuun ajan)

To 19.00-20.00 Twerk / Iida - 2.7. alkaen



 

SUNNUNTAI

 

Hämeenpuisto

Su 16.00-17.00 Twerk 1 / Iida (Kesäkuun ajan)

Su 17.00-18.00 Twerk 2 / Iida  (Kesäkuun ajan)

(SU 18-20)


 

YLÖJÄRVI

Kesäkausi irtotunnit 1.6.-30.6 ja 3.-28.8.

 Kesäloma Heinäkuussa.

Kids- tunnit soveltuvat lapsille.

 

Teollisuustie 1, Ylöjärvi

 

Maanantai

Ma 18.00-19.00 Twerk aikuiset / Iida (Tunnit 8.6, 15.6. ja 22.6.)

Ma 19.00-20.00 Show aikuiset / Iida (Tunnit 8.6, 15.6. ja 22.6.)

 

Tiistai

Tanssisali

Ti 17.00-18.00 Aerial Kids alkeet  / Sini

Ti 18.00-19.00 Aerial Kids jatkotaso / Sini

Tankosali

Ti 19.15-20.15 Pole 2-3 / Sini

 

Keskiviikko

Tankosali

Ke 17.00-18.00 Pole Kids alkeet / Katja

Ke 18.15-19.15 Pole Start / Sanna (Tunnit 10.6, 24.6, 12.8, 26.8)

 

Torstai

To 17.00-18.00 Pole Kids jatkotaso / Mari

To 18.00-19.00 Pole 1 / Mari

To 19.00-20.00 Pole 2 / Mari

STUDIO MOVE 2020 1983853-2