LUKUJÄRJESTYS TAMPERE 2020-2021
(LUKUKAUSITUNNIT)

Kausitunnit ovat viikottain saman ryhmän kanssa eteneviä tunteja.
 
Syyskausi 31.8.-12.12.2020
Joulunäytös 12.12. Tampere-talossa.
Ei tunteja syyslomaviikolla 12.-18.10., itsenäisyyspäivän aattona 5.12. eikä itsenäisyyspäivänä 6.12.

Kevätkausi 11.1.-8.5.2021
Kevätnäytös 8.5.2021. Tampere-talossa.
Ei tunteja talvilomaviikolla 1.-7.3., pääsiäisenä 1.-5.4. eikä vappuaattona 30.4. ja vappuna 1.5.
Lisätuntialennus -50e jokaisesta seuraavasta lisätunnista.
Ensimmäinen tunti on normaalihintainen
, lisätuntialennus on voimassa toisesta tunnista lähtien.
Perhealennus -10% samassa taloudessa asuville.
Opiskelija-alennus -10% on voimassa toisen asteen jälkeen suoritettavista opinoista.
Kortti on näytettävä ensimmäisen tunnin jälkeen opettajallesi tai vastaanottohenkilöllemme.

 PYHÄJÄRVENKATU 1B

Maanantai

17.00-18.00 Heels jatkotaso / Jasmin Geselle

18.00-19.30 Commercial Intensive / Jasmin Geselle (hae mukaan: sanni@studiomove.fi)
LÄHES TÄYNNÄ! 19.30-20.30 Commercial dance Edistyneet / Jasmin Geselle

 

Tiistai

19.15-20.30 DANCEROUS Show edistyneet +18v / Sanni (hae mukaan: sanni@studiomove.fi)

Keskiviikko

17.45-18.45 Showtanssi +45v / Sanni

18.45-19.45 Heels K18 / Sanni
19.45-21.15 PrimeLadies +31v (harjoitukset ke+to) / Sanni (hae mukaan: sanni@studiomove.fi)

Torstai
17.30-18.30 Tekniikka 2-3 / Kimberly

18.30-19.30 Commercial dance nuoret ja aikuiset / Kimberly

19.30-20.30 Heels jatkotaso / Kimberly
(20.30-21.30 Pienryhmä 2 Aikuiset / Kimberly)

Sunnuntai

12.00-13.00 Tekniikka 2-3 nuoret ja aikuiset / Emilia

13.30-15.00 Modern / Russell
15.00-16.30 Jazz / Russell

18.15-19.15 Twerk alkeet K16 / Iida

19.15-20.45 TWERKALICIOUS - muodostelma (Hakutilaisuus 30.7. klo 18.00-19.00, ilmoittaudu täältä!)

 

KAUPPAKATU 6A, 2. KRS

Maanantai

17.45-18.45 Nykytanssi 1 Aikuiset / Susanna Isotalo

18.45-19.45 Baletti edistyneet Aikuiset / Susanna Isotalo

LÄHES TÄYNNÄ! 19.45-20.45 Nykytanssi 2 Aikuiset / Susanna Isotalo

(20.45-21.45 Prime´S - joukkueet) / Sanni, Susanna

Keskiviikko

18.45-19.45 Street +25v alkeet / perustaso / Marko

TAMPELLA, JUHLATALONKATU 7

Tiistai
17.00-18.00 Baletti 1 nuoret / Tiia
18.00-19.00 Baletti 2 nuoret ja aikuiset / Tiia
19.00-20.30 Baletti 2-3 Aikuiset / Tiia

 

 

TYK, HALLITUSKATU 32

Maanantai

18.30-20.30  Primedancers / Kimberly (KOETANSSIT 9.6.!)
20.30-21.30 Pienryhmä Aikuiset / Kimberly

 

Keskiviikko
18.30-19.30 Commercial Aikuiset Alkeet / Iida

 

Tiistai

17.30-18.30 Reggaetón 1 +15v / Angelina
18.30-20.00 Reggaetón 2 jatkotaso +15v / Angelina

Torstai
18.15-19.15 Lyrical Jazz alkeet / perustaso +25v / Sanni

19.15-20.30 PrimeLadies (harjoitukset ke+to) / Sanni

 

 

Aloittelijan tanssikurssi
4.-25.8. 
Tiistaisin 18.00-19.00
Pyhäjärvenkatu 1B

55e / 4 x 60 min
 

LUKUJÄRJESTYS TAMPERE / YLÖJÄRVI

KESÄ 2020
(IRT
OTUNNIT)

TAMPERE Kesäkausi irtotunnit 1.6.-27.8. 
Irtotunneille voit osallistua silloin kun sinulle sopii - aloittaa voit koska tahansa!

*Muutokset ja lisäykset  mahdollisia.

TAMPERE

 

MAANANTAI

Tanssisali / Kauppakatu 6A

Ma 17 Aerial Silk Start / Mari

Ma 18 Aerial Silk Open level / Mari

Ma 19.15 Käsilläseisonta / Sini

 

Tankosali / Kauppakatu 6A

Ma 17 Pole 2 / Sini

Ma 18 Pole 3 / Sini

 

Kuntogalleria / Juhlatalonkatu 7

Ma 17.00-18.00 Nykytanssi / Susanna (kurssi ja irtotunti1.6.-6.7.)

(45€/4 x 60min)

Ma 18.00-19.00 Baletti jatkotaso / Susanna (irtotunti 8.6.-6.7.)

 

Hämeenpuisto / Pyhäjärvenkatu 1B

Ma 17.00-18.00 Commercial / Kimberly (1.6, 8.6, 15.6, 29.6, 3.8, 10.8, 17.8, 24.8.)

Ma 18.00-19.00 Heels / Kimberly (1.6, 8.6, 15.6, 29.6, 3.8, 10.8, 17.8, 24.8.)

 

TIISTAI

Tanssisali / Kauppakatu 6A

Ti 17 Commercial / Hely

Ti 18 Reggaetón / Hely

Ti 19 Female Dancehall / Minna

 

Tankosali / Kauppakatu 6A

Ti 16 Pole 1 / Tintti

Ti 17 Pole Spin Start / vuoroviikoin Jatko / Tintti

Ti 18 Pole 2 / Tintti

Ti 19 Pole Exotic / Juulia

 

KESKIVIIKKO

Tanssisali / Kauppakatu 6A

Ke 18 Aerial Ring Start / Sini

Ke 19 Aerial Ring Open Level / Sini

 

Ke

Tankosali / Kauppakatu 6A

Ke 17 Pole 1 / Mari

Ke 18 Pole 1-2 / Mari

Ke 19 Pole 2-3 / Sanni

Ke 20 Pole Workout - vuoroviikoin Acrobatics / Sanni

 

Hämeenpuisto

Ke 18.30 Heels k18 / Sanni (Kesäkuun ajan)

 

TORSTAI

Tanssisali

To 15.00-16.00 Aerial Kids alkeet / Maria

To 16.00-17.00 Aerial Kids jatkotaso / Maria 

To 17.15-18.15 Aerial Silk 1 / Sini

To 18.15-19.15 Aerial Silk 2 / Sini

 

Tankosali

To 15.00-16.00 Pole Kids jatkotaso / Henriikka 

To 16.00-17.00 Pole Kids alkeet / Henriikka 

To 17 Pole Start / Henriikka

To 18.15 Pole 2-3 / Henriikka

To 19.15 Kehonhuolto / Henriikka

 

Hämeenpuisto

To 17.00 Jazz Fusion / Sanni (Kesäkuun ajan)

To 18.30-19.30 Hiphop / Marko (45€/4 x 60min, Tunti kesäkuun ajan)

To 19.00-20.00 Twerk / Iida - 2.7. alkaen



 

SUNNUNTAI

 

Hämeenpuisto

Su 16.00-17.00 Twerk 1 / Iida (Kesäkuun ajan)

Su 17.00-18.00 Twerk 2 / Iida  (Kesäkuun ajan)

(SU 18-20)


 

YLÖJÄRVI

Kesäkausi irtotunnit 1.6.-30.6 ja 3.-28.8.

 Kesäloma Heinäkuussa.

Kids- tunnit soveltuvat lapsille.

 

Teollisuustie 1, Ylöjärvi

 

Maanantai

Ma 18.00-19.00 Twerk aikuiset / Iida (Tunnit 8.6, 15.6. ja 22.6.)

Ma 19.00-20.00 Show aikuiset / Iida (Tunnit 8.6, 15.6. ja 22.6.)

 

Tiistai

Tanssisali

Ti 17.00-18.00 Aerial Kids alkeet  / Sini

Ti 18.00-19.00 Aerial Kids jatkotaso / Sini

Tankosali

Ti 19.15-20.15 Pole 2-3 / Sini

 

Keskiviikko

Tankosali

Ke 17.00-18.00 Pole Kids alkeet / Katja

Ke 18.15-19.15 Pole Start / Sanna (Tunnit 10.6, 24.6, 12.8, 26.8)

 

Torstai

To 17.00-18.00 Pole Kids jatkotaso / Mari

To 18.00-19.00 Pole 1 / Mari

To 19.00-20.00 Pole 2 / Mari

LUKUJÄRJESTYS TAMPERE SYKSY  2020
(IRT
OTUNNIT)

 

Syyskausi 2020: 31.8.-17.12.2020 

Ei tunteja viikolla 43: 12.-18.10.2020, ei tunteja 5.12. ja 6.12.
Pidätämme oikeuden tunti- ja opettajamuutoksiin.

KAUPPAKATU 6A, Tanssisali

MA 19.45-20.45 NYKYTANSSI 2  / SUSANNA

TI 17.00-18.00 AERIAL SILK OPEN LEVEL / SINI

TI 18.00-19.00 AERIAL SILK 1 / SINI

TI 19.15-20.15 FEMALE DANCEHALL / MINNA 

KE 17.45-18.45 HIPHOP / MARKO

KE 20.00-21.00 AERIAL RING OPEN LEVEL / SINI

TO 19.15-20.15 TWERK TEKNIIKKA / IIDA

TO 20.15-21.15 TWERK KOREOGRAFIA / IIDA

PE 16.00-17.00 AERIAL RING 1 / MILLA
PE 17.00-18.00 AERIAL RING START / MILLA

PE 18.15-19.15 NYKYTANSSI 1 / TIIA 

LA 8.45-9.45 AERIAL SILK  OPEN LEVEL  / MARI 

SU VAIHTUVAT ILMATUNNIT / TERHI + MILLA (ILMOITETAAN MYÖHEMMIN)

KAUPPAKATU 6A, Tankosali

MA 17.00-18.00 POLE SPIN  ALKEET, VUOROVIIKOIN JATKOTASO  / TINTTI

MA 18.00-19.00 POLE 2 / TINTTI

MA 19.00-20.00 POLE 1 / TINTTI

MA 20.00-21.00 POLE START / TINTTI

TI 17.00-18.00 POLE 3  / SANNI

TI 18.00-19.00 POLE 1 / SANNI

TI 19.00-20.00 POLE AKROBATIA / FLEX (VUOROVIIKOIN / SANNI

KE 9.30-10.30 POLE AAMUTUNTI VAIHTUVA / HENRIIKKA / ELISA
KE 17.00-18.00 POLE FLOW / TINTTI

KE 18.00-19.00 POLE 3 / SINI

KE 19.00-20.00 POLE 2/ SINI

KE 20.00-21.00 POLE EXOTIC JATKOTASO / JUULIA

TO 15.30-16.30 POLE START / HENRIIKKA

TO  19-20 POLE 3 / HENRIIKKA

TO  20.15-21.15 KEHONHUOLTO / HENRIIKKA

PE 17.30-18.30 POLE 1 / MARI

PE 18.30-19.30  POLE 2 / MARI

PE 19.30-20.30 POLE EXOTIC START / JUULIA

LA 9.00-10.00 VAIHTUVA POLE / HEINI JA SANNI

LA 10.00-11.00 VAIHTUVA POLE / HEINI JA SANNI
(SU: ILMOITETAAN MYÖHEMMIN)

KUNTOGALLERIA, JUHLATALONKATU 7

MA 17.00-18.00 KÄSILLÄSEISONTA / SINI

MA 18.00-19.00 ILMAJOOGA / SINI

TO 17.45-18.45 / PILATES / MARIKA

TO 18.45-19.45 REGGAETÓN / HELY

SU 17.00-18.00 ILMAJOOGA / ELISA

HÄMEENPUSTO, PYHÄJÄRVENKATU 1B

MA 17.00-18.00 HEELS JATKOTASO / JASMIN  

MA 19.30-20.30 COMMERCIAL JATKOTASO / JASMIN

KE 18.45-19.45 HEELS K18 / SANNI

TO 18.30-19.30 COMMERCIAL NUORET / AIKUISET / KIMBERLY

TO 19.30-20.30 HEELS JATKOTASO / KIMBERLY



 

STUDIO MOVE 2020 1983853-2