Lukukausitunnit 2021-2022 

Syyskausi alkaa uusissa tiloissa Saippuacenterissä

Syyslukukausi 23.8.-4.12.2021 
Ei tunteja syyslomalla
Ei tunteja Isänpäivänä


Kevätlukukausi 17.1.-6.5.2021
Ei tunteja:
Hiihtolomalla 
Pääsiäislomalla 
Vappuna 30.4.-1.5.2022.

Alkeet: Tunti soveltuu kaikille, aiempaa lajitaustaa ei tarvita! 

Alkeisjatko: Tunti soveltuu aloittelijoiden lisäksi myös jo hieman tanssia harrastaneille. 


Jatkotaso: Tunti soveltuu jo lajia pidempään harrastaneille, joilla perusasiat ovat jo hyvin kunnossa.


Edistyneet: Tunti edistyneen tason tanssijoille, jotka haluavat todella haastaa itseään lajinsa parissa!

Mikäli tasoa ei ole erikseen mainittu, sopii tunti kaikille. 

Ikäryhmät ovat suuntaa antavia. Aikuisten tunnit ovat + 16- vuotiaille.



Oppilaspaikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä.

juum_edited_edited.png

Saippua Center
Artturinkatu 2 (3krs.)
20200 Turku
(PÄIVITETÄÄN)

MAANANTAI

Sali 1 Tanssisali

Ma 16.15-17.15 Tanssitekniikka 1 / Varpu

Ma 17.15-18.15 Prime Juniors / Varpu

Ma 18.15-19.15 Tanssitekniikka 2 / Varpu

Ma 19.15-20.45 PrimeLadies +31-v / Varpu & Elina 

TIISTAI

Sali 1 Tanssisali

Ti 17.00-18.00 Prime Adults / Varpu

Ti 18.00-19.00 Prime Kids / Varpu

Ti 19.00-20.00 Showtanssi nuoret 10-14-v / Varpu

Sali 3 Ilma-akrobatia/tanssisali

Ti 17.00-18.00 Aerial Kids 2 / Ilma-akrobatian jatkotaso, 10-14-v / Charlotta

TÄYNNÄ Ti 18.00-19.00 Aerial Kids 1 / Ilma-akrobatia 10-14-vuotiaat / Charlotta

KESKIVIIKKO

Sali 1 Tanssisali

Ke 16.30-17.30 Showtanssi nuoret, alkeisjatko 10-14-v / Varpu

Ke 17.30-18.30 Prime Kids, Show 7-11-v / Varpu

Ke 19.30-20.30 Show & Lyrical jazz aikuisten taso 2 / Varpu

Sali 2 Tankosali

TÄYNNÄ Ke 16.30-17.30 Pole Juniors 1 / Tankotanssin alkeet 11-14-v / Milka

TÄYNNÄ Ke 17.30-18.30 Pole Juniors 2 / Tankotanssin jatkotaso 10-14-v / Milka

TORSTAI

Sali 1 Tanssisali

To 16.30-17.30 Heels +16-v / Varpu

To 17.30-18.45 Street & Hip hop nuoret alkeet & jatkotaso 10-14-v / Varpu

To 18.45-19.45 Street & Hip hop aikuiset alkeet & jatko / Varpu

To 19.45-21.00 Street & Hip hop aikuiset jatko/keskitaso / Varpu

Sali 2 Tankosali

TÄYNNÄ  To 17.15-18.15 Pole Kids 6-9-v / Tankotanssi / Nettan

Sali 3 Ilma-akrobatia/tanssisali

To 16.45-17.45 Street & Hip hop alkeet, nuoret 9-14v / Elina

To 17.45-19.00 Baletti 1 PrimeJuniors / Elina

To 19.00-20.00 Akrobatia 9-13-v alkeet & jatkotaso / Elina

PERJANTAI

Sali 1 Tanssisali

Pe 16.45-17.45 PrimeJuniors muodostelma /  Varpu

Pe 18.45-20.15 Prime Adults / Varpu

LAUANTAI

Sali 2 Tankosali

La 9.45-10.45 Pole Kids 6-9-v / Tankovoimistelu / Milka

La 11.00-12.00 Pole Kids & Juniors / Tankovoimistelu / Alkeet / Milka

La 13.00-14.00 Pole Juniors Alkeet / Milka

Sali 3 Ilma-akrobatia/tanssisali

TÄYNNÄ La 11.00-12.00 Aerial Kids 6-9-v / Ilma-akrobatia / Linda

SUNNUNTAI

Sali 1 Tanssisali
UUTUUS! Su 10.15-11.00 Power Dance  (*Power Dance huoltajalle + Show Minit yhteishintaan 280e!) 

UUTUUS! Su 11.00-12.00 Baletti lapset n.7-9-v / Elina

Su 12.00-13.00 Show 9-12-v, Pinkit / Elina

Su 13.00-14.00 Baletti avoin taso, 10-14v / Elina

Su 14.00-15.15 Baletti 2 Primejuniors + Primeadults lisätunti / Elina

Sali 2 Tankosali

Su 10.30-11.30 Pole Start (+18v)  / Milka
Su 12.30-14.00 Pole Valmennusryhmä / Milka
Su 17.00-18.00 Pole Jatkotaso (+18-v, Invertti osattava!) / Salli

Sali 3 Ilma-akrobatia/tanssisali

Su 10.15-11.00 Show Minit 3-5-v / Emilia