Studio Moven tunteja Turun keskustassa, Raunistulassa, Hirvensalossa sekä Kaarinassa.

Ilmoittautuminen lukukausitunneille.

Ilmoittautuminen irtotunneille.

Lukukausitunnit 

Lukukausitunnit ovat syyskauden ja kevätkauden mittaisia tunteja joihin toivotaan säännöllistä osallistumista. Opetus etenee tunti tunnilta. Lukukausitunteja järjestetään lapsille, nuorille ja aikuisille.
Syyskausi alkaa 27.8!
Lukukausituntien syyskausi 2018: 27.8.-15.12.2018.
Lukukausituntien kevätkausi 2019: 7.1.-11.5.2019.

Irtotunnit

Irtotuntimme ovat aikuisille suunnattuja Drop-in-tunteja jolloin mukaan voi tulla koska tahansa. Irtotunneillemme varataan aina paikka varausjärjestelmästä. Irtotunteja järjestetään läpi vuoden, myös kesäisin! Irtotunnit ovat suunnattuja aikuisille, ikäraja tunneille on 15-vuotta.

LUKUJÄRJESTYKSET

Lukukausitunnit kaudelle 2018-2019

Studio, Rauhankatu 15, 20100 Turku

Syyskausi 27.8.-15.12.2018 / Joulunäytös 15.12.
Kevätkausi 7.1.-11.5.2019

Maanantai
16.30-17.30 Pole Kids 2 / tankotanssi 8-13-v  /jatkotaso / Tanja (Tankosali)

Tiistai
16.30-17.30 Primeakatemia /PrimeJuniors pienryhmä / Hanna-Riikka
UUTUUS! 17.30-18.30 Akrobatia / Nostotekniikka / Hanna-Riikka
18.30 – 20.00 PrimeAdults / Hanna-Riikka
20.00-21.00 Lyrical Jazz & Nykyjazz / nuoret & aikuiset / jatkotaso / Hanna-Riikka

Keskiviikko
16.30-17.30 Show 12-16-v / alkeet ja jatkotaso / Annika
(IRTOTUNTI 17.30-18.30 Show & Lyrical Jazz, aikuiset, alkeet ja avoin taso / Annika)
18.30-19.30 Show Burlesque (K18) / avoin taso / Camilla
UUTUUS! 19.30-20.30 Tanssiakrobatia / nuoret ja aikuiset, avoin taso /  Mia

Torstai
16.45-17.30 Lastentanssi, Vaaleanpunaiset 3-5-v/ Aino
17.30-18.30 Hip Hop / 10-14-v / Varpu
18.30-19.30 Polekids 1 / tankotanssi 8-13-v / alkeet ja jatkotaso / Laura (Tankosali)
18.30-19.30 Street & Hip Hop 1 / nuoret ja aikuiset / alkeet ja alkeisjatko / Varpu
19.30-20.30 Street & Hip Hop 2 / nuoret ja aikuiset / jatkotaso ja edistyneet / Varpu

Perjantai
UUTUUS!
17.00-18.00 Show, lapset 7-10-v, PrimeKids / jo tanssia harrastaneille / Varpu
18.00-19.00 Tanssitekniikka 1 – Jumps & Turns & Kunto / Varpu
19.00-20.00 Primeakatemia /PrimeJuniors pienryhmä / Varpu

Lauantai
10-11.00 Lasten akrobatia & temppukoulu / 8-13-v / Charlotta

Sunnuntai
10.15-11.00 Satubaletti / 3-5-v / Aino
11.00-12.00 Show 9-12-v, Pinkit / Aino
12.00-12.45 Lastentanssi 6-8-v / Punaiset ja Siniset, Tytöt & Pojat / Iida
12.45-13.45 Baletti 1, lapset ja nuoret / Iida
15.15-16.15 Aerial Kids 2 / ilma-akrobatia 8-13-v / jatkotaso / Charlotta
16.15-17.15 Aerial Kids 1 / ilma-akrobatia 8-13-v / alkeet & jatkotaso / Charlotta
18.15-19.15 Pole Kids valmennusryhmä, lapset ja nuoret, jatkotaso ja edistyneet / Tanja

Brahenkadun sali, Brahenkatu 12, 20100 Turku

Maanantai – Brahenkatu 12
17.00-17.45 Hip Hop 6-9-v / Varpu
17.45-19.00 Street / Hip Hop- kilpavalmennus juniorit 10-14-v / Varpu (harjoitukset myös torstaisin 17.30-18.30, studiolla)

Keskiviikko – Brahenkatu 12
16.30-18.00 PrimeJuniors- muodostelma  / Hanna-Riikka
18.00-19.00 Tanssitekniikka 2, Jumps & Turns & Kunto / Hanna-Riikka
19.00-20.00 PrimeAdults / Hanna-Riikka
UUTUUS! 20.00-21.00 Nykytanssi / jatkotaso & edistyneet / Hanna-Riikka

Irtotuntien lukujärjestys syyskaudelle 2018

  • Irtotuntien syyskausi 2018: 27.8.-14.12.2018

Syyskaudella ei tunteja syyslomaviikolla (vk 42) 15.-21.10.2018 , Itsenäisyyspäivänä 5.12. ja 6.12.2018

Studio, Rauhankatu 15, 20100 Turku

Maanantai
17.30-18.30 Pole 1 / Ana
17.30-18.30 Aerial Silk Start / Mari (Sali 1 / Tanssisali)
18.30-19.30 Pole 1-2 / Ana
18.30-19.30 Aerial Silk 1/ Mari (Sali 1 / Tanssisali)
19.30-20.30 Pole 2 / Ana
19.30-20.30 Aerial Silk 2/ Mari (Sali 1 / Tanssisali)

Tiistai
18.00-19.00 Pole training
19.00-20.00 Pole Power / Jerry
20.00-21.00 Kehonhuolto ja liikkuvuus / Jerry (Sali 2 / Tankosali)

Keskiviikko
UUTUUS! 17.30-18.30 Show & Lyrical Jazz, aikuiset, tanssitunti, alkeet ja avoin taso / Annika ( Sali 1 / Tanssisali)
17.30-18.30 Pole Start / Nettan
18.30-19.30 Pole Spin / Tanja
19.30-20.30 Pole 3 / Tanja

Torstai
UUTUUS! 16.30-17.30 Yang & Yin Jooga / Marjut (Sali 2 / Tankosali)
17.30-18.30 Pole Training (vapaa harjoitusaika)
UUTUUS! 19.30-20.30 Pole dance teema / Tanja / Tiia

Perjantai
09.00-10.00 Yang & Yin Jooga / Marjut (Sali 1 / Tanssisali)
16.45-17.45 Pole start / Jerry
18.00-19.00 Pole 1 / Maria N.
19.15-20.15 Pole 2 /Maria N.

Lauantai
11.15-12.15 Akrobatia / Yhdistetty ryhmä nuoret ja aikuiset, alkeet & 1-taso / Charlotta
12.30-13.30 Pariakrobatia nuoret & aikuiset / Charlotta

Sunnuntai
UUTUUS! 13.15-14.15 Käsilläseisonta (Sali 2/tankosali) / Mia Toivola
14.15-15.15 Pole 1 / Maria N.
UUTUUS! 14.00-15.00 Ilmajooga / Katja (Sali 1 / Tanssisali)
16.15-17.15 Pole 4 / Tiia
17.30-18.30 Aerial Ring Start / Tiia (Sali 1 / Tanssisali)
17.15-18.15 Pole 2-3 / Ana
18.15-19.15 Lasten tanko valmennusryhmä / Tanja
18.30-19.30 Aerial Ring 1 / Tiia (Sali 1 / Tanssisali)

 

Raunistula, Barker-Teatteri

Barker-Teatterin treenisali, 4.krs. Raunistulantie 25, 20300 Turku (bussit 14 & 15)

Lukukausituntien lukujärjestys kaudelle 2018-2019

Syyskausi 27.8.-15.12.2018 / Joulunäytös 15.12.
Kevätkausi 7.1.-11.5.2019

Tiistai
17:30-18:45 Baletti ja kärkitossutunti / aikuiset, keskitaso ja edistyneet / Aino
18:45-20 Nykyjazz / aikuiset / jatkotaso /Jenni U.

Torstai
17.15-18.15 Nykyjazz /nuoret / jatkotaso / Janina
18.15-19.15 Baletti / nuoret ja aikuiset / alkeet ja jatkotaso (60min) / Janina
19.15-20.30 Nykyjazz / aikuiset / jatkotaso / Jenni U.

Haarlan Koulu, Meteorikatu 1, 20900 Turku

Lukujärjestys kaudelle 2018-2019

Syyskausi 27.8.-15.12.2018 / Joulunäytös 15.12.
Kevätkausi 7.1.-11.5.2019

Sunnuntai
10.30-11.15 Show 6-8-v / Enni
11.15-12.15 Show 9-13-v / Enni

Lukukausitunnit kaudelle 2018-2019

KAARINA
Kilosport, Urakkatie 7, 20780 Kaarina

Syyskausi 27.8.-15.12.2018
Kevätkausi 7.1.-11.5.2019

Pyydämme huomioimaan että ikäjaot ovat suosituksia.

Lapset alle 11-v
Juniorit alle 15-v
Nuoret, Aikuiset 15+

Maanantai
16.30-17.30 Nykytanssi alkeet, juniorit / Hanna-Riikka
17.30-18.30 Nykytanssi, lapset / Hanna-Riikka
18.30-19.30 Nykytanssi, nuoret, jatkotaso (harjoitukset 2 x viikossa, ma ja to) / Hanna-Riikka
19.30-20.30 Akrobatia, jatkotaso, nuoret ja aikuiset / Hanna-Riikka

Tiistai
17.15-18.00 Satubaletti 3-5-v / Varpu
18.00-18.45 Show 6-9-v / Varpu
18.45-19.45 Show 10-14-v, avoin taso / Varpu
19.45-20.45 Show & Lyrical Jazz, Aikuiset 15+, avoin taso / Varpu

Keskiviikko
17.15-18.00 Baletti 6-8-v / Iida
18.00-19.00 Baletti 1, lapset ja juniorit, 9-14-v / Iida
19.00-20.00 Baletti 2-3, lapset ja juniorit, 9-14-v / Iida
20.00-21.00 Baletti 1, aikuiset 15+, alkeet / Iida

Torstai
klo 16.45-17.45 Akrobatia, juniorit, avoin taso / Hanna-Riikka
klo 17.45-18.30 Akrobatia, lapset, avoin taso / Hanna-Riikka
klo 18.30-19.30 Nykytanssi, nuoret, jatkotaso (harjoitukset 2 x viikossa, ma ja to) / Hanna-Riikka
klo 19.30-20.30 Jazz, nuoret, jatkotaso / Hanna-Riikka
klo 20.30-21.15 Stretch, Venyttelytunti, avoin / Hanna-Riikka

Lauantai
10.30-11.15 Sirkus & Akrobatia 3-5-v / Mari
11.15-12.15 Sirkus & Akrobatia 6-9-v / Mari
12.15-13.15 Jazz 6-8-v / Iida
13.15-14.15 Jazz 9-13-v, alkeet ja keskitaso / Iida

Sunnuntai
15.30-16.15 Lastentanssi 3-5-v / Varpu
16.15-17.00 Hip Hop, lapset 6-9-v / Varpu
17.00-18.00 Street / Hip Hop 10-14-v, avoin taso / Varpu
18.00-19.00 Street / Hip Hop, Aikuiset 15+, avoin taso / Varpu

Ota yhteyttä

Osoite

Rauhankatu 15,
20100 Turku

Sähköposti

turku@studiomove.fi