top of page

Lasten ja nuorten lukukausitunnit
Syyskausi 2024

Lukukausitunneille sitoudutaan koko syyslukukaudeksi: 19.8.2024-1.12.2024

Lukukausitunnit:

Syyskausi 19.8.-1.12.2024
*poikkeus: Primeakatemia ja Pole Team-kilparyhmien kausi eri mittainen.

Ei tunteja:

Syysloma 14.10.-20.10.2024

Ilmoittautuminen tunneille: 13.5.2024-11.8.2024

Lukujärjestys allekkain:

Tanssitunnit alle 16-v
Tankotanssin harrasteryhmät
Ilma-akrobatian harrasteryhmät
POLE TEAM - Tankotanssin kilpataso
Tanssin kilparyhmät

Tanssitunnit (alle 16-vuotiaat)


Kauppakatu 6A, Tanssisali
Ti 17.15-18.15 Baletti 1-2 jatkotaso n.10-15-v / Dany
Ti 18.15-18.45 Kärkitossutunti / Dany

To 16.00-17.00 Baletti 1 alkeet n. 10-15-v / Elli

La 11.00-11.45 Dance 6-8-v / Noora
La 12.00-13.00 Showtanssi 9-12-v / Noora
La 13.00-14.00 (Kilparyhmien oheistunti) / Noora
La 14.00-15.00 Move Juniors - showtanssin valmennusryhmä n.12-15-v / Noora

 

Su 13.30-14.30 Show & contemporary jatkotaso n.13-16-v / Reija
Su 14.30-15.15 Fysiikka n.10-15-v / Reija

Pyhäjärvenkatu 1B
Ma 16.00-17.00 Tanssitekniikka / Viola

 

Ti 15.45-16.15 Show minit 4-5-v / Noora, Saana
 

TYK, Tampereen yhteiskoulun lukio

Ma 18.00-19.00 Commercial & street 9-12-v / Elviira

Ma 19.00-20.00 Commercial & street 13-17-v / Elviira


Ikuri, Ikurin vierelä
To 17.30-18.00 Show minit 4-5-v / Nanna
To 18.00-18.45 Show kids 6-8-v / Nanna
To 18.45-19.30 Show juniors 9-13-v / Nanna

Tankotanssin harrasteryhmät (alle 16-vuotiaat)

 

Kauppakatu 6A, Tankosali
Ma 18.00-19.00 Pole Kids 7-10-v / Katja

Ti 16.00-17.00 Pole Kids 9-12-v jatkotaso / Iira

To 18.15-19.15 Pole Kids 7-12-v Show Team - esiintyvä ryhmä / Henriikka

Pe 16.00-17.00 Pole Juniors alkeet 10-15-v / Terhi

La 10.00-11.00 Pole Minit 6-8-v / Henriikka
La 12.00-13.00 Pole Kids 9-11-v / Henriikka
La 15.00-16.00 Pole Juniors 10-15-v jatkotaso / Henriikka

 

Ilma-akrobatian harrasteryhmät (alle 16-vuotiaat)

 

Kauppakatu 6A, Tanssisali
Ma 16.15-17.00 Aerial Juniors alkeet 10-15-v / Sini-Susanna

Ti 16.00-17.00 Aerial Kids alkeet 6-9-v / Terhi

Pyhäjärvenkatu 1B
Pe 15.45-16.45 Aerial Juniors jatkotaso 10-15-v / Sini-Susanna

Su 12.00-13.00 Perhe-ilma-akro! Huoltaja + lapsi n. 7-12-v / Elisa

POLE TEAM - Tankotanssin kilpataso (alle 16-vuotiaat)
*Syyskausi POLE TEAM -  joukkueilla poikkeukselisesti 23.9.2024-15.12.2024

Pole Team

 

Kauppakatu 6A, Tankosali

Ti 17.00-17.30 Pole Team Fysiikka / Sanna
Ti 17.30-18.30 Pole Team Studio Move Lapset / Nuoret / Krista

Ke 16.15-17.15 Pole Team Studio Move Lapset / Nuoret / Sini-Susanna

To 17.15-18.15 Pole Team Studio Move Lapset / Nuoret / Tarja
To 18.15-19.15 Pole Kids Show Team 7-12-v Esiintyvä ryhmä / Henriikka
To 20.15-21.15 Pole Team Studio Move Aikuiset / Henriikka

La 13.00-14.00 Pole Team Studio Move Lapset / Nuoret / Henriikka

La 14.00-15.00 Showryhmä PRO tankotanssi / Henriikka

LUE LISÄÄ POLE TEAM - TUNNEISTA TÄÄLTÄ

Tanssin kilpa- ja intensiivijoukkueet (alle 16-vuotiaat)

 

PrimeKids - lasten showtanssin kilpajoukkue (2013 ja myöhemmin syntyneet)

Harjoitukset / Muodostelma:
Ti 16.15-17.15 / Pyhäjärvenkatu 1B / Saana, Noora
Su 15.15-16.15 Kauppakatu 6A / Saana Noora

Harjoitukset / Pienryhmä:
Su 16.15-17.15 / Kauppakatu 6A / Saana, Noora

Ryhmään on ollut koetanssi. Ryhmässä on vielä tilaa, mikäli haluat mukaan ota yhteyttä sanni@studiomove.fi!

LUE LISÄÄ TÄÄLTÄ

 

Move Juniors n.12-15-v - nuorten showtanssin valmennusryhmä

Harjoitukset

La 14.00-15.00 / Kauppakatu 6A / Noora
+ 1 valinnainen tunti
*Ei koetanssia. Suunnattu tanssista kiinnostuneille ja esiintymisestä innostuneille nuorille, joilta löytyy jo tanssitaustaa.

LUE LISÄÄ TÄÄLTÄ

TEAM K (Primejuniors) - nuorten showtanssin kilparyhmä

Harjoitukset / Muodostelma:
Ke 16.30-18.00 / TYK / Kimberly
To 16.30-17.30 / Pyhäjärvenkatu 1B / Kimberly

Harjoitukset / Pienryhmä/t:
Ke 18.00-19.00  / TYK / Kimberly
- ilmoitetaan myöhemmin - 

Koetanssi: 22.5.2024

LUE LISÄÄ TÄÄLTÄ



 

WE DANCE
WE ROCK
WE WE NEVER STOP!

bottom of page