top of page

Aikuisten (+16-v) lukukausitunnit
Syyskausi 2024

Lukukausitunneille sitoudutaan koko syyslukukaudeksi: 19.8.2024-1.12.2024

Lukukausitunnit:
Syyskausi 19.8.-1.12.2024
*poikkeus: Primeakatemia ja Pole Team-kilparyhmien kausi eri mittainen.


Ei tunteja:
Syysloma 14.10.-20.10.2024

Ilmoittautuminen tunneille: 13.5.2024-11.8.2024

Lukujärjestys allekkain:
Tanssitunnit yli 16-v
Tankotanssin ja  Ilma-akrobatian valmennusryhmät
Tanssin kilparyhmät

Tanssitunnit (yli 16-vuotiaat, ei yläikärajaa)
 

Kauppakatu 6A, Tanssisali
Ma 19.00-20.00 Tuolitanssi / Katja

Ti 18.15-18.45 Kärkitossutunti nuoret ja aikuiset / Dany
Ti 18.45-19.45 Baletti 2-3 jatkotaso aikuiset +16-v / Dany
Ti 19.45-20.45 Broadway Jazz avoin taso +16-v / Viola

To 17.00-18.00 Baletti alkeet +16-v / Elli
To 18.00-19.00 Commercial dance alkeet +16-v / Iida

 

Pe 18.30-19.30 Twerk alkeet +16-v / Laura

 

Su 12.30-13.30 Fysiikka +16-v / Reija
Su 18.15-19.15 Heels open level +16-v / Jenna

Pyhäjärvenkatu 1B
Ma 16.00-17.00 Tanssitekniikka / Viola

Ma 18.15-19.15 Nykytanssi jatkotaso aikuiset/ Joel

Ti 17.30-18.30 Hiphop open level +16-v / Jenna

 

Ke 15.45-16.30 Tanssitekniikka +16-v / Emmi
Ke 16.30-17.30 Commercial dance jatkotaso +16-v / Emmi

Ke 17.30-18.30 Contemporary jazz jatkotaso +16-v / Emmi
Ke 18.30-19.30 Show & Contemporary jatkotaso +31-v / Emmi

To 17.30-18.30 Contemporary jatkotaso +16-v / Kimberly
To 18.30-19.30 Commercial dance jatkotaso +16-v / Kimberly
To 19.30-20.30 Heels jatkotaso +16-v / Kimberly


Su 15.00-16.00 Steppi avoin taso (in english) / Chris
Su 16.00-17.00 Musical theatre jazz jatkotaso (in english) / Chris
Su 17.30-18.30 Twerk sensual / Laura

TYK, Tampereen yhteiskoulun lukio

Ma 20.00-21.00 Showtanssin alkeet +18-v / Elviira

Ikuri, Ikurin virelä
To 19.30-20.30 Showtanssin jatkotaso +18-v / Jessica

 

Tankotanssin ja ilma-akrobatian valmennusryhmät (yli 16-vuotiaat, ei yläikärajaa)
 

Kauppakatu 6A, Tankosali
Ma 20.00-21.00 Pole Team aikuiset / Sini-Susanna

To 20.15-21.15 Pole Team aikuiset / Henriikka Roo

Pyhäjärvenkatu 1B

Pe 17.45-18.45 Ilma-akrobatian valmennusryhmä / Sini-Susanna

Tanssin kilpa/valmennusryhmät
 

TEAM K (Primedancers) - muodostelma
Ke 19.00-20.30 / TYK / Kimberly Idigpio
+ vähintään 1 valinnainen tunti

Lue lisää täältä

PRIME´S - muodostelma
Ma 19.15-20.45 / Pyhäjärvenkatu 1b / Joel Alalantela, Sanni Nylund
+ vähintään 1 valinnainen tunti

Lue lisää täältä

Pienryhmät
Ma 17.15-18.15 A1 - pienryhmä Performing Arts / Joel Alalantela
Ke 18.00-19.00 pienryhmä A1 Performing Arts / Kimberly Idigpio
Ke 19.30-20.30 A2 - pienryhmä Performing Arts / Emmi Silvonen

*A1: 2008 ja vanhemmat
*A2: 1994 ja vanhemmat

INDUSTRY Training Intensive

Ti 19.30-20.45 / Pyhäjärvenkatu 1B / Ella Snellman
- 8 viikon intensiivijakso 3.9.2024-29.10.2024
Sisältää lajijaksot: commercial dance, heels, musikaalitanssi
Lisäksi: koetanssiin valmistautuminen, valo- ja videokuvauksen

Lue lisää täältä

TWERKALICIOUS

To 20.00-21.30 / Kauppakatu 6A / Iida Suuniitty

Lue lisää täältä

WE DANCE
WE ROCK
WE WE NEVER STOP!

bottom of page